Kazatel

Je povoleno přehodit kočičinec od sousedova mazlíčka zpět na jeho zahradu? Jak zamezit jeho kočce kálet vám na pozemek?

Odpovědi
cappuccino

Neni ta tvoje kocka nahodou kuna nebo nejake jine zvire?

Drap

Určitě povoleno neni. Musel bys nechat udělat testy DNA, zda je to právě od jeho kočky a mohl bys mu to přinést, nebo zaslat poštou. ZAMEZIT BEZ ZTRÁTY KOČKY TOMU NELZE.

Ametyst

Proč by nebylo? Máš snad kočku? Kdesevzal tusevzal smradlavý kočičinec, to by naštvalo kdekoho. Chápu, že kočky jsou nezávislé a nezvladatelné, a jsou nad lidské síly majitele je kontrolovat. Psi jsou jiná liga. Ale zodpovědnost má.

Disraeli

Tak s tím jsem se v životě nesetkal, že by kočka dělala „takový“ bordel a ještě, že by si na něco takového kdy někdo stěžoval… za to už Xkrát u psů, u nich je to totiž doslova na denním pořádku – většinou i se svolením jejich páníčků.
Pokud se kočka k tomu sousedovi snadno nedostane a nemáme tam ten člověk vyloženě nějaký písek, tak tomu ani nevěřím. Protože kočky jsou při toaletě důsledné – hůř přístupné místo (popřípadě podle půdy a toho, co se tam nachází) a hlavně pečlivě zahrabané. Do obyčejné (tvrdé) půdy/trávy kočky ani nevykonávají potřebu a už vůbec ne na cestu, na chodník a podobně. Vyjímkou jsou třeba koťata, která se to ještě nenaučila.

dubraro

1/ Zamezit kočce ve vstupu na cizí pozemek by měl její majitel. Pokud se ovšem jedná o kočku, která nějakého majitele má.
2/ Pořídit si psa. Ten sice pravděpodobně cizí kočku ze zahrady vyžene, na druhé straně tam ale bude zanechávat výkaly on.

Drap

Zaznělo tady spousta nesmyslů. Každý běžný člověšk rozpozná lehce lejno od kočky a od kuny, popřípadě od jiného zvířete. Vzájemně se nepodobají. Kocouři většinou značí svá teritoria močí. Ovšem někdy se i vykálí, ovšem ne jako značku, ale pouhé vykonání potřerby. Některá kočka to nerada dělá do trávy, ale vybírá si záhony s trochou prostoru, nejlépe čerstvě upravené. Kočky nechodí pouze do určitého místa, jako psi, ale je jim to v podstatě jedno. Mám vše za léta odpozorované. Bydlím na venkově, tak s tím mám celoživotní zkušenost. Dcera má poměrně velkou zaradu. Její sousedka má několi koček a setkáváme se tam s tím každý den. I kdyby byla k dispozici fotografie, kam si jít stěžovat? Neni žádný zákon na konání potřeby koček. Je to zkrátka zvíře, kreré dělá potřebu tam kde právě potřebuje. Stejně tak kohout kokrhá a pes štěká. Jak jim to zakázat? Pokud budou zvířata, budou i podobné problémy. Pokud zvířata nebudou, nebudeme ani my.

mvk

Disraeli: Kočka se běžně vykadí uprostřed trávníku a ne, nezahrabe to.

dubraro

Dělají to kocouři při vyznačování teritoria.

Disraeli

Močením ano – ale ne výkaly.

Kazatel

Testa DNA nechť si platí klidně soused, když tu jeho číču vidím přímo při činu, nemusím snad utrácet za testy.

Funna

tak to je nějaká podivná kočka, protože ty se snaží své exkrementy (na rozdíl od psů) zahrabat, takže bys teoreticky neměl co nalézt…

Ametyst

Stačí fotodokumentace a datum úkonu.