Rokio

Je podle vás dobrá tato investice?

Na spořícím účtě mám kolem 125.000 korun. Poplatek za výběr je 60 korun.

40.000 bych dal do vyváženého fondu, kde bych jednou ročně vybíral dividendu a peníze zde bych vybral nejdříve za 10 let.

Až by se mi o něco zvýšili příjmy, tak pak bych pravidelně dával peníze do tohoto fondu, a to asi 7.500 až 10.000 korun ročně. Pokud ale výpočet důchodu bude příznivý, budu na svůj fond přispívat hned po založení fondu.

Co se týče zbytku peněz na spořícím účtu, tak ten bych tam nechal.

Odpovědi
Tw!st

Je to absolutní hloupost, to radši neinvestuj vůbec nebo si o tom něco nastuduj, s takovou ti to nepokryje ani cenovou inflaci…

Pavel64

Rokio, jsi mladý a máš život před sebou. Zapomeň na vyvážené a konzervativní investice. Jestli si chceš nechat něco na spořicím účtu, ta si to tam nech, ale ve fondu máš větší likviditu. Klidně bych do fondu poslal víc.

Michálek1245

Já teda chválím, že má Rokio alespoň investiční strategii. To se totiž u dnešních mladých lidí moc nevidí. Většinou prostě vezmou peníze, které našetřili nebo jim je někdo dal, případně jim skončilo stavební spoření a bez rozmyslu je investují do krypta. Žádná diverzifikace, nic o tom nevědí. Prostě šílenost. Málo kdo si pak vzpomene třeba na investice do zlata. Já na ně využívám web https://www.in­vestice.cz/jak-investovat-do-zlata/ a pěkně mi to divezirfikuje portfolio. 😉