Je Pepo nejuniverzálnější a nejbezpečnější podpalovadlo? Máte s ním zkušenost? Z čeho se skládá?

Co ho může nahradit, když třeba je na podpal vlhké dřevo, či je naspěch?

Benzín jistě není vždy po ruce a ten kdo s tím nemá praxi, tak zapálí spíš sebe co?

Pepo je rozdělené na kostky a jedna se vezme a zapálí a je to velký plamen? Podle obrázku ano, takže je lepší s tím počítat a mít hlavu mimo směr plamenu, který vznikne zapálením?

Odpovědi
Lamalam

Pe-Po se skládá z řady parafinů frakce C5–20, kterými je napuštěn 1-(1,2,3,4,5,6,7,8-oktahydro-2,3,8,8-tetramethyl-2-naftyl)ethan-1-on.
Ještě existuje tuhý líh, což je 1,3,5,7-tetraazatricy­klo[3,3,1,13,7]de­kan.

dr.luha

Toaletní papír, který nebyl použit klasickým způsobem, ale třeba jako čistící prostředek – prolít nebo navlhčit v použitém oleji z friťáku. Hoří jako Pepa a navíc je to SuperEko podpalovač.

Dochy

Co pamatuju tak je ten plamen o neco mensi. A nemusis se bat, ono nezacne horet zas tak rychle aby ses nestacil uhnout.