Zasu

Je pečená šunka uzenina?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, šunka je uzenina a kuchyňskou úpravou je pečená šunka.

annas

Ad barbakan, můžeš mně prosím vysvětlit, kam se do uzeného masa přidává mouka?

V marketu nabízejí jeden druh uzeného bezlepkového, ostatní obsahuje lepek.

Občas jsem uzené koupila, ale předpokládala jsem, že je „čisté“. Mám totiž mírnou alergii na lepek. Díky.

anonym

Annas, až nyní jsem zaregistroval tvůj dotaz. Nemám s tím zkušenosti – nedělám to, ale myslím si, že se maso napichuje něčím, co obsahuje lepek, aby se zvýšila hmotnost výrobku a tím snížily náklady a také, aby maso drželo pohromadě.