Fitkar

Je nutný jíst občas cukry?

Nějaký 3 týden sem vyřadil ze stravy všechny rychlý cukry, kromě nějaké fruktózi jedl jsem hlavně maso vajíčka a občas nějaký brambory a rýži, zhubnul sem 8 kg a teď jsem přišel po dlouhý době do fitka, sice jsem dost nachlazenej ale moc jsem toho nezvedal, no a i přesto že mám vůli pevnou, tak prostě mi šla do hlavy myšlenka že ten cukr potřebuju tak sem si dal přeslazenou kavu a pár sušenek, doted sem si myslel že cukr je jen pro lidi kterým je jedno jejich zdraví ale jak sem ubral na kilech a snížil se výkon v posilce tak nevim.
Je ten cukr nutnej proto tělo nebo si vystačí s tuky ale chce si jen zvyknout?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano je občas nutné mít nějaké cukry. Jinak by přestal fungovat i mozek. Cukry jsou energií a palivem pro lidské tělo. Je to rychlá energie do svalů a podobně. Omezit cukry ano, nebo zcela nahradit přírodními cukry z ovoce, medu a podobně také ano. Vyloučit úplně všechny cukry je špatná volba. Nemusí se to projevit okamžitě, ale v delším časovém horizontu.

Další odpovědi
Edison

Mimochodem.. aby tuky mohlo tělo zpracovat, změní je v co? V cukry!! Cukry jsou palivem pro tělo. Konzumované jsou rychlým palivem, pokud jsou to ty jednodušší. Tuky jsou pomalou energií a tělo je začne spalovat – přeměňovat na cukry pokud ostatní cukry dojdou. To je taky přesně ta hranice mezi krátkými sporty a dlouhými sporty. Umění spočívá, mimo jiné, v tom přechodu, jak se právě s tím přechodem tělo vyrovná, to jsou ty krize…

elkon

Cukry jsou potřeba k životu.

Kepler

Cukry, tedy jednoduché sacharidy s vysokým glykemickým indexem, tělo nepotřebuje. Umí si je totiž vyrobit samo z polysacharidů jako je škrob, obsažený v obilovinách, bramborách aj. Do tuku se ukládají jen přebytečné sacharidy, které tělo nestačí zpracovat. Znova z tukových zásob tělo čerpá jen ve stavu ketózy, třeba při bezsacharidové dietě. Sám jsem ji vyzkoušel a není to nic příjemného, jen mučení těla.