Lucaso

Je nutné mít živnostenské oprávnění na toto…

Znáte třeba portál zaSTOVKU.cz – je na to nutné mít ŽL (Výpis se živnostenského rejstříku) a jestli ano, tak proč?

Nejlepší odpověď
Hlada

Za zprostředkování obchodu požaduje provozovalel stránek provizi. Je to soustavná činnost, takže na její provozování je potřeba mít registraci na Živnostenském ú­řadě.

Další odpovědi
anonym

Živnostenské oprávnění je třeba mít na pravidelnou (opakující se) činnost. Nejedná se zde o činnosti (příjmy) nahodilé. Stejně tak se nezdaňuje občasný prodej obnošeného a nepotřebného šatstva, bot, ostatních potřeb.
Z daňových důvodů je stanovena nezdanitelná částka. Ani zaregistrovaný plátce daně z příjmů však nemusí podávat daňové přiznání, pokud zdanitelného příjmu nedosáhne. V tom případě podává čestné prohlášení o této skutečnosti.
U portálu zastovku.cz by mne spíš zajímalo, jaký druh činnosti by sis tam nechal zapsat jako svou živnost. Provozování recese jsem v seznamu živností ještě nenašla.
Doplňuji:
Až tak dalece to nejsou dva odlišné názory. Hlada to bere z pohledu provozovatele, já ze strany uživatele.