Bronzový

je normální mít (v období puberty) v sobě víc 'hlasů', a každý říká něco úplně jiného?

Například když nad něčím přemýšlím a snažím se udělat si na situaci nějaký názor, nebo když se snažím o něčem rozhodnout (většinou to je oboje zaráz) tak mi v hlavě začne mluvit několik hlasů najednou a každý vidí situaci jinak a každý říká něco jiného. Každý má svým způsobem pravdu, ale když se najednou všechny začnou hádat, tak už to ani pořádně nestíhám vnímat a většinou se je prostě snažím nějak umlčet (např. si pustím hudbu nebo se prostě snažím myslet na něco jiného).
Ještě tedy dodám, že vím, že nejde o nějaké 'ďábelské hlasy', které by mi něco našeptávaly, já vím, že jsou všechny součásti mé osoby, ale občas se ve mně prostě hádají a já nechci ani jednomu dát za pravdu, protože by se na mě pak ty ostatní naštvaly.
Taky s teda občas ujme vedení třeba jeden hlas a ten potom ovládá, co dělám, ale když se dostane k místu potom jiný hlas, tak se strašně naštve na ten první za to, co udělal, protože to podle něj nebylo správné, a mě už nebaví sama sobě nadávat za každou blbost, co jsem v posledních dnech udělala.
Je to normální? (Alias: přejde mě to?)

Odpovědi:

Zlatý

V tomto období je normální toho "v sobě" mít víc, než obvykle. Rozhodně si v tomto období nevybírej manžela. Ani se neptej na názory, to nemá cenu ;)

Zlatý

S týmto javom som sa stretla aj u dospelých. Je na človeku samotnom, ovládať svoje duševné pochody a tie debatné krúžky vo svojej hlave mať pod kontrolou.
U väčšiny ľudí táto schopnosť počuť hlasy je vo všeobecnosti potlačená.
Pokiaľ tieto hlasy "prerastú cez hlavu", začínajú ovplyvňovať osobnosť človeka, správanie, je na to odborný výraz, doporučujem navštíviť odborníka.
V prípade "zdraviu neškodnej" schopnosti počuť hlasy je to nádherná téma na písanie denníka, príbehov, či odborných politicko- ekonomicko- kultúrnych hodnotení v médiách.

Pokročilý

Já bych řekla, že to už normální není a nějaký dětský psycholog by byl na místě. Každý máme v sobě min.dva hlasy,ale to taková úvaha ve stylu: Tohle bych chtěla udělat, ale asi by bylo lepší udělat ono. Že by se ty hlasy měly hádat,to už je nějaká odchylka, ale buď v klidu, do blázince tě nezavřou, takových lidí je mnoho, jen mají složitější život, protože než se rozhodnou, tak je to věčnost.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.