Avatar uživatele
jirka F

Je někdy přátelství víc než láska?

Mít prostě nějakého kamaráda nebo kamarádku. Třeba já už pět let kamarádím s jednou holkou a jsem spokojen a jak to máte vy? Myslíte si totéž že přátelství je někdy více než láska?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? EKSOT123, Ametyst před 381 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Ne nedostatek lásky, ale nedostatek přátelství stojí za rozpadem manželství.

Sám si přeber, co je víc.

Jo, a rozdíl mezi láskou a zamilovaností je asi takový, jako rozdíl mezi pojmem a průjmem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Někdy by to tak mohlo být.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Pokud by ses zeptal zda je láska víc než přátelství, odpověděl bych: CO??? Neééé!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Rád bych tě povzbudil, ale říká se, že nabízet přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako podávat chleba tomu, kdo umírá žízní… Ale láska bez přátelství, jak píše Filip, což je Nietscheho citát. Potom by asi to přátelství často bylo víc než láska. Jinak staří Řekové rozlišovali asi 7 druhů lásky, přičemž tomu přátelství říkali „philia“
Tedy podle křesťanství je přátelství hodně, ale člověk je koncipován pro něco víc. Zasnoubení s Bohem. Někteří světci se pro to dokonce zřekli manželství: Jsou totiž lidé k manželství neschopní už od narození a jsou k manželství neschopní, které takovými udělali lidé, a jsou konečně takoví, kteří se manželství sami zřekli pro nebeské království. Kdo může pochopit, ať pochopí!’“ (Mt 19,10–12). Ale většině lidí to pochopit není dáno, ani moc mně, takže zbývá ta pozemská láska.
Na netu je nespočet citátů o lásce i přátelství, mám toho dost postahováno, kdyby měl někdo zájem, můžu to šoupnout do diskuze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

To si nemyslím, ale ano, někdy to tak být může.
Fakt je, že má přátelství jsou dlouholetá, trvají mnohem déle, než mé lásky (bývalé) 😉.
To nejsilnější trvá 43 let (kamarádka z prvního zaměstnání).
.
https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/rezek-petr/pratelstvi-23721
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek