ferdasek

Je někdo,kdo pomůže???

Ahoj,od roku 1998 chci napsat knihu.Bylo mi to doporučeno,ale neměla jsem odvahu.Stále nad tím přemýšlím,žere mě myšlenka,že jsem to ještě neudělala,nic o tom nevím,ale vím,až to bude hotové,bude to bomba,ale…Je prosím někdo,kdo tomu rozumí,kdo píše,kdo by s tím pomohl,kdo by mě vyslechl a řekl má to cenu? Prosím ozvěte se.Moc děkuji

Nejlepší odpověď
arygnoc

nápad je málo.

misíte sa napr. naučiť i typografickú úpravu, tj že za bodku [tečku], čiarku, otazník, vykričník, tri bodky, stredník patrí medzera, členiť text do odstavcov.

inak vaša kniha bude vyzerať ako cigánsky dopis.

návody, akú formu zvoliť a ako viesť dej nájdete na internete, je ich tam hafo.

;-Q

Další odpovědi
Drap

Pokud to nebude napsané, tak ti to nikdo ohodnotit nemůže. A bude to přece tvoje kniha, tak musí mít i tvé myšlenky.

ivzez

Já tomu rozumím.
Pro začátek doporučím oprášit pravopis,
aby se kniha vůbec dala číst.

Pozor na interpunkci, za čárkou/tečkou se píše mezera.
Dobré je i členění textu do odstavců.

postcd

jsou servery jako http://www.pis­mak.cz/ nebo další diskuzní skupiny, fóra tak to dát jen do elektronické podoby a část někomu, kdo již knihu má vydanou poslat. nvm

Mirdas

Není mne zcela zřejmé zda víte o čem psát chcete.
Pro rozjezd si zapisujte události které prožijete a zda s tím budete sama po literární stránce spokojena, začnete psát samotnou knihu.
Zde si například dejte závazek alespoň pět stránek denně bez vyjímky.

lota

Zkus začít sama – naučit se psát. Napsala jsi jeden odstaveček a bomba to určitě není. Jak by pak vypadala kniha? Nic ve zlém, držím pěsti, ale chce to začít od základů (gramatika, členění textu, krátké věty, jasné sdělení, čitelnost…).