tvaruzekcz

Je náhoda, že poslední dobou končí volby vítězným „finišem“ toho kdo neměl podle průzkumů ani politologů vyhrát?

Docela mě to zneklidňuje…

Nejlepší odpověď
orwell

Myslím, že tě to zneklidňuje právem, protože v politice se jen málo věcí děje náhodou. Smutné je, že se musí tři spojit, aby porazili jednoho o necelé procento, i kdyby nebyly volby cinknuté. A ještě smutnější je, že takovou lumpárnu volební systém umožňuje. Je pak otázkou, zda mají volby ještě nějaký smysl a nejedná-li se pouze o formalitu. K čemu volby, jestliže je zde zabudována pojistka určená k případnému vyřazení očekávaného vítěze, ať už se jedná o jakoukoliv stranu či hnutí.

Další odpovědi
Ametyst

O průzkumech a vyjádřeních politologů víme jen z masmedií. Ta vyrábějí ty správné názory a postoje a vychovávají veřejnost, místo aby dělala svou práci a prostě jen informovala. Bezostyšně favorizují své strany a kandidáty a tím ovlivňují volby i veřejné mínění. Nejhorší je, že to dělají veřejnoprávní hlasatelé, co mají být neutrální a nestranní. Příklad ze života: pokud Česká televize svým pragocentrickym pohledem usoudila, že některé volební uskupení nemá ve volbách šanci, tak ho zkrátka diskriminovali a nepozvali. V porovnání s pidistranou TOP09 je to do očí bijící.

Pepa25

Mně zneklidňuje, že někteří lidé se vše snaží vysvětlit různými konspiracemi. Mohl minule za lithium Orwell a Velký Bratr?

plebs

Tvaruzekcz zachovejte klid, tak jak v Německu je pečlivost a respektování zákonů pravidlem / mimo náplav / tak čecháčkové mají jiné vlastnosti.
Na př. v roce 1926 zápas o koryto Beneš versus Stříteský tudíž pomohla fáma, že má konkurent Syfilis a byl odstaven.
Anebo spor Hradu versus gen. Gajda tak se vytáhl blábol gen. Gajda je špioném Sovětského svazu a Gajda zmizel z politiky na věčné časy a Hrad byl spokojen.

tvaruzekcz

@orwell Děkuji za odpověď. Myslel jsem, že jsem jediný kdo to tak vidí, ale zjevně je nás víc… Hodně štěstí v těžkých časech.