paul1

Je na obzoru nevyčerpatelný druh energie?

Vypadá to moc nadějně. Mají se k tomu využívat stávající uhelné elektrárny, které by čerpaly páru z nitra země. V roku 2026 by měl být nový systém funkční a mohlo by ho využívat až 95 % lidstva.

https://techn­ika.magazinplus­.cz/veda-technika/2431-neomezena-energie-se-ukryva-pod-zemi-a-uz-existuji-plany-na-jeji-tezbu.html

Odpovědi
Drap

Krásná představa, na skutečnost však budeme muset ještě počkat. Věřím, že časem se najdou ještě další možnosti pro získávání enetgie.

Kepler

Stačí jen maličkost: provrtat se 20 km hluboko. A v tom asi bude obrovský problém.

Ametyst

Principem dnešního globálního šílenství je, aby se z dosud fungujících a zaběhlých technologií výroby energie stala zavrženihodná cesta. Tím pádem se zdaní a zreguluje, z energie se stane luxus, nebude pro každého, a bude velmi drahá. To je princip: udělat lidem ze života mizerii. Je dobré pochopit, že systém nemá rád levná řešení pro všechny. Elity s námi vedou válku. Jinak by přece byla energie čím dál levnější, když už se tak úporně šetří.

led

To je teória. Využívať geotermálne zdroje z pohľadu krátkeho ľudského života naozaj vyzerá zaujímavo. Napríklad teoreticky „teplá voda matičky Zeme“ na Islande sa využíva na vykurovanie. No to je len malý zlomok energie, ktorú GT zdroj dáva.
Ale o nejaký čas ľudstvo začne požadovať od geotermálnych zdrojov viac, než sa bude stačiť samoobnovovať GT zdroj… Treba si uvedomiť, že tieto zdroje neslúžia len ľuďom, ale vlastne všetkému na Zemi.
„V roku 2026 by měl být nový systém funkční a mohlo by ho využívat až 95 % lidstva“ ale nebude tak naozaj, bude z toho tovar a jednoducho mnohí z tých teoretických 95% ľudstva si ho nebudú môcť z čoho zaplatiť.
Človek je len malá časť, ktorá pýta najviac a dáva najmenej.

zdenek l

V planetě Zemi je teplo. Nebude to však nevyčerpatelný obnovitelný zdroj energie. Planeta Země chladne rychleji než vědci předpokládali.
https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/clanek/zemske-jadro-se-ochlazuje-rychleji-nez-se-predpokladalo-40387640