marci1

Je možné, že se jen tak ztratí letadlo ?

http://zahranic­ni.eurozpravy­.cz/asie-a-australie/88932-video-patrani-po-boeingu-pokracuje-radar-zaznamenal-nezvykly-manevr/
Doplňuji:
Snad ho neunesli teroristé !:-(
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/3298­22-teroriste-mohou-byt-za-zmizenim-malajskeho-boeingu.html

Nejlepší odpověď
mosoj

Jak ztratí? Je to třeba nazývat správným jménem byť je to kruté. Letadlo spadlo, ví se kde, v moři jsou olejové skrvny. Zatím se jenom neví co bylo příčinou.

Další odpovědi
iceT

Mě odkaz nejde otevřít pro upozornění na škodlivý web.

Drap

Je to možné a neni to ani poprvé. Příčin může být celá řada. Musíme se smířit s tím, že občas se i takové věci stávají.

cukrar

ztratilo se odkud?
Z radaru ano, ze světa nikoliv. Zatím se neví přesně kde leží, ale odborníci ho najdou a zjistí příčiny. Jsou to machři. Viz seriál Letecké katastrofy a podobné..

led

Každé lietadlo je v spojení s pozemnými dispečermi, ktorí si ho odovzdávajú po prelete ich sledovaného priestoru.
Niekedy sa však stane, že z dôvodu poruchy, poveternostných vplyvov sa spojenie môže prerušiť. Vtedy dispečeri podľa „cestovného poriadku“ lietadla (plán letu sa musí vždy odovzdať na letisku, z ktorého lietadlo štartuje) a hlásenia „rosničiek“ o počasí v danej oblasti vypočítajú približnú dráhu letu od posledného spojenia a pokúšajú sa lietadlo lokalizovať pomocou dostupných technických prostriedkov, súčasne sa neustále pokúšajú nadviazať spojenie, nielen leteckými spojeniami ale aj pomocou vojenských a námorných prostredkov („obchodná frekvencia“ vysielača lietadla je známa) na rozšírených frekvenciách. Ak sa nepodarí do stanoveného času nadviazať spojenie, predpokladá sa letecké nešťastie – havária – a vyšlú sa pátracie a záchranné zložky do predpokladanej oblasti havárie. Ak sa v danej oblasti nič nenajde, hovorí sa o zmiznutí.
Médiá sú v katastrofických scenároch a dohadoch niekedy rýchlejšie, než skutočnosť. Predbiehajú realitu.

Kelt

Vzpomínám si na besedu s p. Ludvíkem Součkem, autorem scifi, kde vyprávěl příhěh, že letadlo zmizelo na 10 minut z radaru, pak se najednou objeilo a všichni měli na hodinkách rozdíl 10 minut. Může se jednat o přesun do jiné časové dimenze, nebo lividaci bombou a pod. Podrobnosti jsem nečetl.

honza19hk

možné to ale ne zas tak časté aby zmizelo letadlo beze stopy.
Mastná skvrna na vodě ještě nic nezmanená,ta může být i z lodi.

arygnoc

ako vidíte, je to možné.

na vine budú lietadložrúti.

podobne, ako ja mám v práčke ponožkožrúta, v pracovnom stole tužkožrúta a sponkožrúta, neraz v domácnosti i právetočopo­trebujemžrúta.

no, hm …

marci1

Jo, kdyby se to stalo v Bermudském trojúhelníku, tak to pochopím. Ale takové letadlo se přece nemůže ztratit. Pilot prý ani nevyslal signál nouze. A ještě ty falešné pasy. Asi to byli mimozemšťáné. 🙂 Třeba to dopadne dobře ( pokud někdo letadlo unesl ).