Tadymilan

Je možné, že jsem se predavkoval?

Zdravim, jsem nemocný a mám vysoké horečky den a půl, první den jsem užil 6 paralenu v horizontu 16 hodin. Včera mi bylo více zle a dostal jsem od doktora ATB Klacid, ovšem dneska jsem v horizontu 17 hodin užil 8 tablet. Paralen jsem vzdy bral po 4 hodinách po 2 tabletach.Je mi 19 a vážím 88 kilo. A teď jsem zděšen jelikož jsem teď byl zvracet a to je mezi příznaky otravy a zároveň to muže byt kvůli horečce nebo vedlejší účinek ATB. Prosím o radu?

Odpovědi
Drap

Čteš příbalové letáky od léků?

Dochy

Podle příbalového letáku by to mělo být ještě v pohodě (předpokládám, žes bral paralen 500), ale asi bych se snažil být opatrnější. Pokud máš pochybnosti, jediná správná instance na řešení je lékař. Samozřejmě se mohou objevit okolnosti, kdy budeš na léky citlivější. Přečti si leták podrobně, zvaž svá rizika a pak případně kontaktuj lékaře.

Osobně bych to zvracení viděl spíš na příznaky nemoci nebo ta antibiotika. Ale já nejsem lékař, takže znova, zvaž a případně kontaktuj lékaře.

cappuccino

S tim Paralenem opatrne. Je docela mozne, ze jsi se predavkoval. Proc jsi bral hned dve tabletky? Nestacila by jedna?
Jen doufam, ze jsi po ATB Paralen vysadil? Konzultoval jsi to s lekarem? Pokud ne, tak mu zavolej.
Horecka je sice neprijemna, ale je znamkou toho, ze se telo brani. Nekdy staci, se dva dny vypotit a prospat a bude ti lip.
Preji brzke uzdraveni.

Emefej

Co ti na to odpověděl doktor?

Ametyst

Doufám, že jsi dostatečně zapíjel prášky. Musí se rozpustit, jinak jsou v těle víc na škodu než k užitku. To se možná stalo. Dbej na dostatek tekutin, prášek v pevném stavu v těle prostě nefunguje.

Dochy

Ametyst: Pokud by skutečně zůstal paralen v pevném stavu, tak jej zkrátka vyloučí (předpokládám). V žaludku je dost vlhkosti aby se za normálních okolností pilulka rozpustila. Dostatečné zapití je důležité aby se do žaludku vůbec dostal. Ale zrovna u paralenu si nejsem vědom (ale jsme laik) že by měl nějaké extrémně nebezpečné lokální působení. Třeba u acylpirynu je známo, že může lokální potíže způsobit.