Je možné vycvičit 13 let starého psa?

Dobrý den mám doma jezevčíka, je mu 13 let. Neposlouchá. Na jméno slyší, ale většinou se jen otočí a jde si dál po svém. Utíká a já nechci aby někomu neublížil. Abych řekla pravdu já z něj mám tak trochu strach. Moc ho neznám, jsem jenom o 2 roky starší jak on. Když byl mladší tak po něm straší kluci od nás z ulice házeli kameny a provokovali ho.Navzdory tomu NENI AGRESIVNÍ!! Napadlo mě, že bych to sním mohla zkusit. Nemusí z něj být šampion ( s tím ani nepočítám ). Stačilo by kdyby uměl sedni, lehni, poslech na přivolání, chůze na vodítku (a možná přinášel věci). Chtěla bych to s ním zkusit přes pamlsky a nějaký dobroty. Ale muím vědět jestli to je možný a hlavně jestli to má cenu?? Předem děkuji za odpověď :D.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Půjde to, sice těžko, ale pod odborným vedením se to dá zvládnout.

Další odpovědi:

Zlatý

Možné to je, cenu to má - pokud jej zaujmeš a pojme výcvik jako hru.
Drilem u tak starého ´pána´ už ničeho nedosáhneš, jezevčíci mají svou hlavu...
;-)

Zlatý

V takových letech a právě toto plemeno většinou samotný a nezkušený laik nijak zvlášť, ne-li vůbec, nevycvičí.
Proto doporučuji buď nechtěným situacím předcházet a nechat pejska v klidu dožít, nebo požádat o pomoc na konkrétní situace zkušenějšího chovatele v okolí.
Zkušenost

Bronzový

Starého psa novým kouskům nenaučíš.

vycvičit půjde, ale bude to trvat déle, přece jen už je to starší pán a má své vrtochy. Základem všeho jsou odměny, neboť zadarmo, ani pes neštěkne, ale pokud mu dáš za každý správně provedený povel odměnu velice rychle mu dojde, jak se má správně chovat, ale je třeba to cvičit každodenně a krmnou dávku spočítat vč. odměn, aby z něj za chvíli nebyl cvalík, příp. se může jako odměna použít hračka, která bude jen na toto cvičení a pro chlupáče nejatraktivnější :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.