ahold

Je možné užívat přípravek ALAVIS Triple blend Extra silný 700 g i když je primárně určený pro koně?

Dá se věřit těm recenzím na stránkách lékáren?
Máte někdo osobní zkušenost?
Odpověď klidně do SZ, aby v tom někdo nehledal reklamu.

Nejlepší odpověď
marci1

Spíše bych to nepoužívala. Existuje i ALAVIS Triple blend pro lidi. 🙂
https://doplnky-stravy.heureka­.cz/barny-s-triple-blend-extra-silny-700-g/

Další odpovědi
dr.luha

Zadej si do G …MSM. Ve fitness prodejnách je pro lidi za 170 Kč/kg.

mosoj

Dovoluji si tyto doplňky hodnotit. Neboť je používám nejméně 30 let. Je mně 72 let a klouby nebolí, byť bolely.

  1. Účinnost není ani tak o množství jako o dlouhodobém a pravidelném užívání.

    Pozitivní účinek se dostavuje až tak ke konci druhého měsíce užívání!!!!! a užívat je třeba ,byť s přestávkami, nepřetržitě.

  2. Osobně užívám Geladring Forte v kapslích, který má podobné složení ale dá se sehnat za 600 Kč dávka na jeden měsíc. Již jsem zde několikrát psal.

3. Aby byl doplněk účinný, musí obsahovat glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM a hódně kolagenu.

4. Alavis pro koně má stejné složení jako pro lidi. Nicméně je třeba dát pozor na dávkování a brát dávku nejvíce jako pro 100 kg koně !!!! nebo méně!!!. O čistotě látek se ale nedovíte nic. Prostě je to pro koně!!!!!!
Navíc tento doplněk obsahuje velmi málo kolagenu!!!! Kolagen je stejně důležitý jako výše zmiňované látky.

Dovolil jsem si porovnat obsah látek denní dávky v Alavisu pro lidi, Alavisu pro koně a geladringu forte kapsle.

látka------------- Alavis/L---Alavis/K---Geladring forte

MSM------------1958 mg---1392 mg---600 mg

Glukosamin---1565 mg---1565 mg---1500 mg

Chondroitin----652 mg----585 mg ----800 mg

Kolagen--------37,5mg----37,5 mg----3300mg!!!

Takže mnoho povyku pro nic, ale ten kolagen v tom Alavisu chybí!!!!

Tabulky se zde nedají dělat. Snad to případní zájemci rozluští.

Samozřejmě, že ty vitaminy a ještě něco navíc ten geladring obsahuje od začátku!!! Kupovat si ještě želatinu zvlášť u Geladringu netřeba.

Kepler

Radši bych bral ten přípravek určený pro humánní medicínu. Abys náhodou neodcválal do pryč – malá tečka na obzoru, http://www.znackova-krmiva.cz/kone/vi­taminy-doplnky/alavis~80/stra­na1/alavis-triple-blend-extra-silny-barny-s-700-g-pro-lidi-code303102/

da ny

Znám desítky lidí, kteří přípravek užívají, včetně rodinných příslušníků.
U nás tento přípravek (Alavis pro koně) několik let doporučují 2 ze 3 zdejších REVMATOLOGŮ ne jako lékaři, ale paní a pan xyz… :D). .
Ve zdejším Zverimexu lidem radí ještě užívání vit. C :).
Mmoha lidem se klouby zlepšily, zmírnily/zmizely bolesti, zlepšila se pohyblivost..
Dávkování je třeba přizpůsobit vlastní hmotnosti.
Po letech výrobce začal také vyrábět přípravek určený pro člověka.....
Pro doplnění kolagenu jsou další vhodné možnosti přírodní formou nebo účinné potravinové doplňky (mnoho jich není, ale jsou)..

japasa

Asi se to používat může, otázka je zda to vůbec funguje. Taky je dost problém s dávkováním, protože člověk není kůň. Radši bych sáhnul po Alavisu pro lidi, kde by to dávkování mělo být vyřešeno a taky přípravky pro koně neprochází stejnou kontrolou jako doplňky pro lidi. Vybrat si můžete tady: https://www.tes­tino.cz/alavis-pro-lidi

Michálek1245

Osobně bych z toho měl strach, je to prostě pro koně, jak jsem tady četl. Jestli chcete kolagen, tak doporučuji třeba https://www.her­balife.cz/pro­dukty/076k-collagen-skin-booster-s-jahodovo-citronovou-prichuti-171g/ Collagen Skin Booster. Docela dobře chutná, na rozdíl od Alavisu a nemusíte se bát, že vám naroste kopyta nebo hříva. :D Ale samozřejmě je to každého věc. Ono vám to asi neublíží, jen se s tím musí opatrně.

faap

Můžeš klidně použít alavis koňský, nicméně firma alavis spolupracuje i s firmou Barnys, která vyrábí ten stejný alavis pro lidi: https://www.bar­nys.cz/cs/klou­by-a-kosti/3-barny-s-triple-blend-extra-silny.html

Dominno

sice je ten alavis určen pro koně ale běžně ho užívají jak zvířata tak koně a je maximálně účinný

mosoj

Vepište odpověď…https://­www.pilulka.cz/ge­ladrink-forte-cps-360?x=g&gclid­=Cj0KCQjw6J7YB­RC4ARIsAJMXXsfBC7YDK-8yetjJoCGWN3HIx­GfzUKDkgzFOiE3XxKKA­afuwpBcAZ2AaAp­pzEALw_wcB

Dominno

raději se vyplatí ho koupit www.alavis.cz, já ho tam pro sebe kupoval za lidskou cenu, v lekarně to předpokladam bude dražší