Rocker

Je možné si vzít do letadla do odbaveného zavazadla zavírací záchranařský nůž s pouzdrem?

Chystám se v Řecku na pár dní na čtyřkolce do hor,jsem zvyklý mít nůž stále u sebe.

Nejlepší odpověď
seraphico

Ano. Pro odbavování zavazadel platí v celé EU stejná pravidla. V odbaveném zavazadle můžeš mít nůž jakékoliv délky, jen je třeba, aby byl dobře zabalen, aby se o něj nemohl zranit perzonál letiště.

Další odpovědi
led

Pokiaľ vaše „príručné“ zavazadlo už prešlo colnou a bezpečnostnou kontrolou pred vstupom do lietadla aj s vloženým nožom, môžete s ním nastúpiť na palubu lietadla. Podľa informácie jednej palubnej letušky počas letu nôž (ani nožík) z batožiny nevyberajte, môže vyvolať nežiadúcu pozornosť, až paniku.

PS.
„Nôž vytiahnite a použite v lietadle až v jeho nevyhnutnej potrebe v prípade po vašom dopade na zem.“ z príručky cestovateľa.