Avatar uživatele
Registrovaný

Je možné sepsat mandátní smlouvu, pokud jsem vedena na úřadu práce?

Je možné sepsat mandátní smlouvu, pokud jsem vedena na úřadu práce? Pokud podepíši mandátní smlouvu, musím si založit živnost - podnikat jako OSVČ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Platnou mandátní smlouvu (§§ 566-576 obchodního zákoníku) mohou uzavřít pouze ´podnikatelé´..., takže pokud jste v době, kdy jste byla evidována na ÚP, uzavřela mandátní smlouvu, pak je tato smlouva neplatná.

Odpověď na vaší druhou podotázku bych otočil:
"Pokud si založíte živnost a bude podnikat jako OSVČ, potom můžete podepsat mandátní smlouvu, která už bude platná."

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

vše máte v té mandátní smlouvě

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.