david22

Je možné ohřát běžné párky v mikrovlnce?

Nebo se musí vařit ve vodě vždy?
Doplňuji:
Řeším to z hygienického hlediska, některé potraviny(polo­tovary hlavně) se musí převařit, aby tam nebyly mikroorganismy. U párků si nejsem jist, zda jsou sterilní.

Nejlepší odpověď
hanulka11

ale párky už jsou přeci tepelně upravené tak co na nich hledáš nehygienického – opláchni je a mokré propíchni na několika místech a dej pod poklop do mikrošky a ohřej uvidíš jak ti budou chutnat

Další odpovědi
pusinka50

Propíchnu je na pár místech a dám je na talíři v mikrovlnce na nejvyšší 3. stupeň a za pár sekund jsou hotové

helcaify1

Párky i ohříváme ale bez toho obalu pokud jsou sloupací.

iceT

Ohřívám je tak,když si dělám hot-doga,ale bacha na to,aby nebyly vysvlíkací,ten igelit nebo co to je se jíst nedá a blbě se sundává,když jsou ty párky ohřáté.

aramah

Nejspíš popraskájí, jinak horší být snad ani nemůžou ☹

muhamed

100% nepopraskaji davam si je vzdy na pul minuty a za 5 sek. to dam znova na pul minuty a teply a dobry uplne sem dostal chut

kamila44444

Já je zehřívám v mikrovlnce už několik let až dodnes a nic se nestalo :)

jiriii

Lepší je šoupnout do vody, mě připadá že mikrovlnka spíš jídlo zhorší. Stačí si vzpomenout na jakoukoliv omáčku ohřátou v mikrovlnce. To je hnus se škraloupem.
Doplňuji:
Tak to je dávej do vody, prodával jsem v masně a vím že takový párky projdou mnoha rukama, počítej tak mini.třema. To jsou lepší do mikrovl. ty co můžeš loupat.

Damiana

Sice párkům nefandím, ale vařit se nemusí, protože to není polotovar. Můžou se jíst i studené, když na to přijde.
Jestli na vodě trváš, jde to i v MW. Stačí hlubší nádobka vhodná do MW, do ní dáš přiměřeně vody a párky. Celé to přikryješ mikroteňákem a dáš provařit. Dost dobrá náhrada za sporák.

cochee

Mi to připadá, že párky se schválně vyrábějí mírně přesolené a počítá se s tím, že se v té ohřívací vodě trošku vymáčí; já si ohřívám párky jenom v mikrovlnce, stačí pár vpichů a samozřejmě přikrýt poklopem, bez toho v MW ani ránu. Pokud i tak párek praskne, nikam se nevymáčí, zato ve vodě praskne při dnešní kvalitě-nekvalitě potravin vždycky.

elektrikář

Párky jako takové se vařit nemusí pára která se vám pod střívkem udělá je potrhá. Stačí je jen prohřát v teplé vodě nebo na páře.

david22

jiriii: pomiňme chuťové hledisko. Jde mi o to, aby byly zdravotně nezávadné. Pokuď má člověk na kolejích jen funkční mikrovlnku, nic jiného nezbývá.