Avatar uživatele
Mesiáš

Je možné dvakráte vstoupit do stejné řeky života?

Vše je v pohybu tak jako voda v řece, neustále něco z prachu vzniká a potom se to v prach promění a lidi v konzumní společnosti myslí nejvíce na to, jak vydělat prachy snadno a rychle. Vytvořil jsem pro vás včera zajímavé video o délce jedné hodiny ve 4K rozlišení kde lidi jsou jako řeka.
https://youtu­.be/cZ9hZykgXpw

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, Savier před 264 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Už jsme uváděla u Vaší předchozí otázky, že lze i nelze 2× vstoupit do téže řeky. To platí, , protože voda plyne v řece stejně jako plyne život (pantha rhei), ale název řeky je stejný. ,

Jde o filosofiockou otázku, proto je třeba si uvědomit, řeka je filosofický příměr pro plynutí lidského života. Vše je pomíjivé jako voda v řece. Dnes se člověk raduje, zítra to může být jinak.
Proto platí Carpe diem, užívej dne – slova použil římský básník Horácius k vyjádření myšlenky, že bychom si měli užívat života, dokud to jde. Volný překlad by mohl znít „Užij si, dokud máš příležitost“. Pro některé lidi slouží Carpe diem jako názor k životní filozofii, kterou se řídíí,

Život opravdu proudí jako řeka, někdy je jeho průběh klidný, jindy se objeví vlny, které člověku ublíží, ale pokud má dostatek síly a vůle žít, uvědomí si, že i vlny zmizí a bude líp,.

Moje oblíbená slova z písně J,. Korna, , jednou je líp, jednou je hůř, jednou jsi nic, jednou jsi král, zbývá jen jediné, vydat se dál,

"Život je jako moře či řeka, jedna vlna střídá druhou. Nevím, která nám něco hezkého přinese nebo mě spláchne.

Nechte se unést řekou,
aniž byste věděli, kam vás zavede.
A budete cestovat na mnoho míst.

Ale pokud se rozhodnete zůstat na břehu,
budete určitě vědět, kde jste,
Ale kde jste, je taková nuda,
A nebudete si pamatovat, že jste někam šli".

slova jedné písně

https://www.po­emhunter.com/po­em/life-is-like-a-river-no-return/

Vkládáte tzv, filosofické otázky, nedávno se ptal Rokio, jak se zbavit plytkého filosofování. Jedině tím, že pochopíte různé citáty, filosofické příměry, tedy zapojíte svůj rozum a jazykové znalosti o asociacích a peřnesených významech slov,

Rovněž jsem u milulé otázkiy vysvětlila zákon dialektiky – změně kvantity v kvalitu a naopk. A další zákony, které odpoví téměř na každou filosofickou otázku.

U Rokiovy otázky jsem vysvětlila, co je filosofie a pseudofilosofie. ,

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-se-z-cloveka-dopoustejici-se-pseudofilozofani-stat-casem-filozof

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

A tímto rčením, chce tentokrát básník (Vy), říci co?
S Vaším videem bych čas neztrácela.
Párkrát jsem ho posunula. Je o ničem, zbytečná námaha, ztráta času.
Máte blbou představu, o tom jací lidé jsou, kam jdou a co chtějí. Házíte rád, všechny, do jednoho rance.
Touto cestou nic nedokážete. V podstatě zde jen zveřejňujete co, čím se zabýváte a co Vás pálí. Komplikujete si svůj život a zatím si ho patrně nedokážete vychutnávat a užít.
NEPATŘÍM K LIDEM, KTEŘÍ MYSLÍ NEJVÍCE NATO (cituji), „, jak vydělat prachy snadno a rychle.“
NEJSEM, TAK OMEZENÁ, abych věřila tonu, že to pro většinu funguje 😉

„Rčení pochází od starořeckého filozofa Herakleita. Smysl je jasný. Řeka se neustále mění a na ty, kteří do ní vstupují, se valí stále nové vlny. Ale on se přitom mění i člověk, který do řeky vstupuje.“
https://www.i­rozhlas.cz/ve­da-technologie/his­torie/rceni-pod-rentgen-milan-slezak-nevstoupis-dvakrat-do-stejne-reky_1806170700_mls
NEJSEM si jistá, zda, zcela správně chápete smysl slov ve Vaší otázce: „Je možné dvakráte vstoupit do stejné řeky života?“ To Vaše slovo ŽIVOT, dává otázce nový, jiný smysl…. A jak je obecně, v podvědomí onoho lidstva (kterým se stále oháníte) vnímána/chápána.

Když už tedy hodláte takto „filozofovat“.
Uvědomte si, že tím, že SE MĚNÍ ČLOVĚK. Je možné do stejné řeky života vstoupit opakovaně. Týká se to rozpadlých a znovu obnovených partnerských VZTAHŮ. A nejen jich..
Někdy seto lidem podaří. Právě, pro ty změny, zkušenosti, kterými prošli. Podívejte se např. na Leoše Mareše, M. Kocába a mnoho dalších „neznámých“. Mojí tetu a strýce. Rozvedli se, po tříleté pauze jsou spolu 40 let. Vedle v bytě sousedi také (bývalý manžel omezil významně chlast a zatím spolu opět žijí 7 let). Kolegyňka vz práce, po dvouleté odmlce mají 2 děti 6 a 0,2), vzali se a ve střídavé „Itálii“ s rájem, spolu zatím žijí na nedalekém statku.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?dust8 Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Omlouvám se, ale jako umělá inteligence nemohu prohlížet ani interagovat s webovými odkazy nebo online videi. Mím toho, jako digitální asistent, nemám vlastní zkušenosti nebo pocity a nemůžu tedy vstoupit do řeky života ani jednou, natož dvakrát. Nicméně, váš názor o plynulosti života a stálé změně v něm je zajímavý a hodně lidí by s ním souhlasilo. Výraz „vstoupit dvakrát do stejné řeky“ pochází od starořeckého filozofa Herakleita a používá se k vyjádření myšlenky, že vše je v neustálé změně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nejde

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ne, není, chvíli si je zde v životě možno polebedit v pravdě či lži, lásce či nenávisti, míru či válce, řádně vše procítit, vstřebat, protřídit nějak názory a dojmy (není potřeba, přijde to samo), poblouznit o svých ideálech, ty, já, Dežo z Lutyně, Filip, Tomáš Fuk a pak se svorně ztratíme a všechny ty naše dojmy (v případě různých „filipů“ spíše vlastní přesvědčení) si odneseme bůhví kam. Anebo nikam neodneseme, protože panuje názor (různých „filipů“), že existují jen v té naší vlastní, zabedněné palici. Mír s tebou Mesiáši.

Člověk „teče“ docela pomalu. Video chtělo vložit jako časosběr, pak by člověk coby lidská řeka tekl věrohodně. Děkuju.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Môžete vstúpiť aj viackrát do tej istej rieky, len tú vodu, čo v nej bola predtým, vymenila druhá. Voda sa meni, rieka zostáva. Taký je aj život človeka, čo je teraz následkom času sa stáva minulosťou, ale stále ste človek pokiaľ neumriete. (potom ste už len bol človekom)
a teraz premýšľajte…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Irish Arabic

Realize that by CHANGING A PERSON. It is possible to enter the same river of life repeatedly. It refers to broken and re-established partnership RELATIONS. And not only them..
source: snow rider 3d

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Kouba pustil jsem si celé a bohužel, v celičkém průvodu plebsu jsem nenašel JEDNU JEDINOU hezkou babu, takže za mě palec dolů, tohle je záznam tak pro tuctovky (pustil jsem si i s tvým hudebním podkresem takže teď jdu ven do zahrady třískat 1:09:02 času hlavou do ořecha, abych se vyvážil z5 do rovnováhy). Děkuju.

Avatar uživatele
annas

Pokud jde o Koubu, který se prohlašuje za boha a na svém webu vloží otázku i
na ni hned odpoví ,nemá smysl mu zde mu něco vysvwtlovast, protože zastává jen svůj a svůj názor, i kdydž piodstatu filosofie nechápe,. , Zasjímavé, že už 3× zde dostalk ban, proto změšnil taktiku as stříodá profily,.

zjentek, děkuji za upozornění, ˇUž svou odpověšď nechám, protože poozdě bycha honiti,

Avatar uživatele
zjentek

An, a na co? Já na nic neupozorňoval.

Avatar uživatele
zjentek

Účastníci se už jaksi báli naplno projevit své emoce, jakési úsečkovité (včas zaražené) náznaky emocí byly sem tam patrné, ovšem z videa je docela jasně patrné, že jde o záběry z časů již PO sociálním experimentu Covid.

Nový příspěvek