bolak

Je možné aby chleba zplesnivěl odvnitřku?

Nedávno jsem našel v chlebníku ztvrdlej chleba, tak jsem ho dal odmočit pro slepice, a když jsem ho pak asi po půlhodině vzal do ruky, tak i po takový době odmáčení jsem nahmatal něco tvrdýho. Tak jsem to oškrabal, abych viděl co to je a uprostřed byla taková tvrdá šedivá kulička asi 5cm v průměru. To měla bejt plíseň neboco? Já že jinak chleba vypadal normálně, nikde zvenčí žádná známka plísně, jen byl tvrdej jak kámen.

Nejlepší odpověď
briketka10

mohl bejt nedopečenej a proto
zevnitř to mokrý pak zplesnivělo..
dřív, když jsem chleba jedla, tak
se mi to stávalo, že byl takovej a
kolikrát dalamánky byly nedodělaný
nechutný, ale běž je vrátit :(

Další odpovědi
Drap

U dnešních chlebů je snad možné všechno.

mosoj

Když stát hnije zevnitř, proč by nemohl chleba.

Bedy

Ještě jsem se s tím nesetkal – ale to je možná dané tím, že chleba kupuju v místní malé sámošce, kde to vozí z nedaleké, ne příliš velké pekárny.

www

Nejen, že je to možné, je to pravidlo.
Plíseň potřebuje k vývinu určitou vlhkost, která je hlavně uvnitř střídky, nikoliv na suché kůrce. Teprve ve finále, po rozvoji, se objeví i na povrchu.
Každý chleba takto plesniví, zvláště pak v mikrotenu, igelitu ap.

klob1

Ano,je to dost časté.tzv u čerstvého…Je to tím,že se chleba i recykluje v pekárně ze starého.A také se už nepoužívá většinou stará technologie..Jedna pekárna byla kdysi vyhlášená se svým chlebem moc daleko,ale dneska by člověk zvracel po něm.Našel jsem už ledacos ve chlebu a to nechtějte vědět co.Dlouho jsem nenašel už chléb co by byl tak výtečný a chutnal jako dříve.kolikrát ani nemohu ho jíst,jak není chutný…

elektrikář

V pekárně která má mouku v silu a nepožívá síto před napuštěním mouky do hnětače se může najít všechno možné. Od zvlhlých hrudek mouky, které hnětač nerozmíchá. A které pak jsou již napadená plísní. je to možné.