Je lepší prodat byt (2+1,50m2), přes realitku nebo svépomocí (inzerce v místních novinách, bezplatné inzertní servery)

Nejlepší odpověď
tom004

Osobně bych doporučil prodej přes realitku, protože vyřídí všechny právní a ekonomické kroky, až po podání návrhu na vklad nemovitosti na nového majitele.Zároveň všechny případné problémy, které se mohou během prodeje, nebo i po jeho ukončení zpětně vyskytnout, řeší za Vás. U zavedených RK se tato doba zároveň rovná promlčecí lhůtě na uplatnění nároků třetí stranou. Je ovšem nutné vybrat si, a získat reference, než se rozhodnete s jakoukoliv RK podepsat smlouvu. Je to má vlastní zkušenost, která mi ušetřila čas i finance.

Další odpovědi
miladaB

Pokud chcete na bytu vydělat více peněz doporučuji prodat bez raalitky. Realitka bude chtít po novém zájemci provizi, která může dosahovat až 10 procent z ceny bytu. Pokud byt prodáte sami těchto 10 procent navíc ušetříte. Služba právníka jako je sepsáni smluv výjde levněji než služba realitky.

Kamilovo

Myslím si, že je mnohem lepší byt prodávat přes realitku, protože vám pomůžou zejména s papírováním a taky odhadem ceny nemovitosti. Nám cenu nemovitosti dokonce odhadli online přes https://www.ma­xima.cz/online-odhad-nemovitosti/