VeRe1983

Je lepší pěnová, nebo taštičková matrace?

Vybírám do nového bytu matraci, dosud jsem měl pěnovou, relativně dobrou, ale už měla své za sebou. Uvažuji i o taštičkové (vyloženě pružinovou vylučuji). Má někdo z vás zkušenosti a dovedl by mi poradit, jaký může být rozdíl ve spaní na taštičkové oproti pěnové? Ta moje měla vícero zón z paměťové pěny.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

Pěnová

Pěnovek je množství druhů, z různých materiálů. Mám vyzkoušenu jen tu pěnovku a nemůžu si ztěžovat, Předtím jsem spal na klasické pružinové a ta měla bohužel tu vlastnost, že se poměrně rychle proležela. Taštičikové matracé jsou taky pružinové, jen ty pružiny jsou bůhví proč zašité do pytlíků. Tady ale zkušenosti nemám.

Další odpovědi
Drap

Pěnová

Špatná anketa, chybí jiná možnost. Každému vyhovuje něco jiného.

Arne1

Pěnová

Podstatné je, aby se na ní dobře spalo a aby neničila záda. Přítelkyně si před půl rokem koupila línou pěnu za cca 40k a je velmi spokojená. Pak se dostala k předvedení jiného typu a kontrukce, bylo by to levnější a říkala i ještě lepší.
V žádném případě nekupuj podle obrázku ! Solidní obchodník tě na vzorku nechá válet třebas hodinu. A nebraň se ani předváděčkám, nic tě to nestojí a můžeš vyzkoušet něco dalšího.

paul1

Pěnová

My máme už delší dobu pěnovou s kombinací pružin, které jsou pod pěnou. Je to součást postele a jsme s tím moc spokojeni.

alik360

Pěnová

Nejlepší je stejně vodní.

VeRe1983

Já jsem spával na Gold F70 z JYSKua dobrý. Teďka právě uvažuji o nějaké pěnové, ale tam bych si musel za srovnatelnou kvalitu připlatit, protože byla tehdy ve výrazné slevě. Anebo mě právě zaujala možnost modelu PLUS S65. Ano, pružiny jsou zašité právě v taštičkách a jsou tam ještě vrstvy pěny. Nikdy jsem tuhle variantu nezkoušel tak by mě zajímalo, jaký je dojem z tohoto řešení.