Avatar uživatele
Kelt

Je lepší mít film nebo skladbu na nosiči, nebo uložený v počítači?

Objevil jsem kazety, kde mám nahrávky různých skupin. Je možné, že bych si to mohl stáhnout. Stejně tak mám DVD, kde mám filmy. Ty si mohu také stáhnout, nebo nechat vypálit. Bude mne to trvat nějakou dobu, ale snad získám tyto věci a těch hmotných, se budu moci zbavit. Budu mít ale stejnou kvalitu filmů a nahrávek? Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji.

Zajímavá 0 před 254 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Originál DVD máš zpravidla kvalitu slušnou, lepší než co stáhneš. Ale jsou i BR ripy a ty by měli být ještě kvalitnější. Zkrátka jenom podle média kvalitu neurčíš. Na počítač můžeš stáhnout video jak 320×200/30, tak 4k v o několik generací pokročilejším kódování.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Technicky vzato je jakýkoliv film nebo nahrávka v digitální podobě VŽDY na nějakém nosiči („v počítači“ = na hard disku).
Kvalita proto nezáleží na nosiči, ale na formátu a komprimaci: můžete mít kvalitnější hudbu v PC (např. pokud bude v beztrátové kompresi, např. FLAC) než na DVD (pokud tam budete mít vypálené MP3) …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Otázka, zda je lepší mít film nebo skladbu na fyzickém nosiči nebo uložený v počítači, záleží na několika faktorech.

  1. Kvalita: Fyzické nosiče obecně poskytují vysokou kvalitu zvuku a obrazu. Ale digitální formáty také mohou poskytnout vysokou kvalitu, zvláště pokud jsou stahovány nebo streamovány v HD nebo vyšších rozlišeních. Podobně pro hudbu, digitální soubory ve formátu FLAC nebo ALAC mohou poskytnout bez ztrát kvalitu zvuku srovnatelnou s CD.
  2. Pohodlí: Digitální kopie jsou snadno přenosné a lze je sdílet napříč různými zařízeními. Také zabírají méně fyzického místa než DVD, CD, nebo kazety.
  3. Trvanlivost: Fyzické nosiče mohou poškrábat, ztratit se nebo se zničit při nehodě, jako je povodeň nebo požár. Na druhou stranu, digitální soubory mohou být ztraceny kvůli poškození disku, chybě v softwaru nebo hackerům, ale mohou být také snadno zálohovány.
  4. Nostalgie: Někteří lidé preferují fyzické nosiče kvůli nostalgie, tangibilitě nebo vizuálnímu aspektu.

V konečném důsledku je otázka preference. Pokud zvážíte digitální, doporučuji zálohovat své soubory, aby jste předešli ztrátě dat. V případě převodu starých kazet na digitální formát je důležité mít na paměti, že zvuková kvalita může být omezena kvalitou původní nahrávky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek