Comanch

Je legální nasprejovat na ulici přes šablonu reklamu?

Vídám na ulicích i větší značky, které mají přes šablonu nasprejovaný svůj název nebo webovou adresu. Samozřejmě, že samotné umístění nápisu trestné je, ale mohou mě za to i stíhat? Například přes mojí reklamu si najdou web > IČO > moje jméno a adresa

Nejlepší odpověď
chudst

Tezko. Prohlasite, ze jste to nebyl vy a nemate s tim nic spolecneho a oni s tim nic nenadelaji. Jako duraz muzete umistit na stranky treba nekde upozorneni, ze si to neprejete. (Jakmile kolem toho opadne humbuk, ono upozorneni oddelate nebo to zaridite tak, ze proste splyne s ostatnim textem, protoze temer kazda reklama je dobra, ze. Tim to samozrejme neospravedlnuji, ale je to proste fakt.)

Drap: web je verejne misto, pokud je oblibeny, ma hodne ctenaru. A nektere fanatiky to skutecne popadnout muze a majitel stranek o tom nemusi vubec vedet. Samozrejme, ze to na policii uhraje, museli by mu nejdrive prokazat, ze k tomu nejak navstevniky stranek navadel ci to dokonce sprejoval sam.

Další odpovědi
Drap

Je to legální, pokud máte souhlas od vlastníka plochy na kterou stříkáte. To že bych to ukecal, že to udělal někdo bez mého vědomí ? , na to bych moc nespoléhal

baghira

Je to na hraně. Pokud někomu nepadneš do oka, může se po tobě vozit – viz případ v odkazu.

http://brnensky­.denik.cz/zlo­ciny-a-soudy/divku-zadrzela-policie-za-napis-na-chodniku.html