Kulpix

Je korund vzácný? Proč jsou korundové kotouče tak drahé?

Chtěl jsem na dílenskou brusku nový kotouč o d = 24cm. Byla mi ale sdělena cena 690,–. Není to moc?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Korun jako nerost není příliš vzácný. Umělý korund, ze kterého jsou nástroje, je poměrně drahý (resp. drahá je jeho výroba).

Další odpovědi
pave8

Asi to je vysoká cena, ale jde o to, jak má být široký a jakou ocel budete brousit.

Zdroj: http://www.pro­dejbrusiva.cz/ko­touce-do-300mm?sort=sku&lp=&ca­t=0&qs=&from=36#pa­ger_cont