Georgo2010

Je ještě vůbec v něčem výhodné zakládání stavebního spoření a penzijního připojištění?

Pokud ano, jaká je min. a doporučená měsíční platba?

Odpovědi
anonym

Myslim , ze oboji je dobre … pokud mate moznost sporit . A to penzijni , na to bych ani tak nekoukala na uroky , ale to , ze budete mit jistotu ( tedy snad jistotu ) , ale alespon budete mit nejakou castku nasporenou na stari. Minimalni vklad je myslim 500 kc mesicne na oboji. Meme , i kdyby bylo , to je zbytecne – to by jste dal vice penez za vedeni a vypisy z uctu. 🙂 -iv-

ARIS

Stavební spoření je dobré v případě, že chcete rekonstruovat bydlení a nebo eventuelně stavět. Je výhodné v možnosti čerpání meziúvěru a úvěru. Penzijní připojištění se státním příspěvkem je o čerpání toho příspěvku, na měsíční vklad 500,– dá stát 150,– (zatím) a to penzijní fond zhodnotí(za minulý rok je to někde do 3%). Jde o to co potřebujete. Na toto je dobré se ptát finančního poradce který poradí detailněji. Já rád doporučuji svého protože mne nikdy do ničeho nenutil a jsem s ním spokojen. (www.smsporadce­i.ic.cz)

Salvaje

Penzijní je dobré proto, že nic za ně neplatíte a můžete čerpat státní podporu. Minimální vklad je 100 Kč. Už nevím, jak je to teď s příspěvkem od státu, ale dřív býval na 100 Kč příspěvek 50 Kč. Taky Vám na ně může přispívat zaměstnavatel.
U stavebního je nutné si spočítat, kolik jsou poplatky a kolik úroky a státní podpora, aby se Vám to vůbec vyplatilo.
Záleží, co s těmi penězi chcete dělat a jak dlouho je nehat bokem…

pokazdejinak

já osobně bych si nové stavebko už nezakládala – když tak jedině, pokud ty naspořené peníze plánujete opravdu použít na bydlení; min. platbu nevím, ale je to nějakých x% z té cílové částky

penzijko není špatný – stačí platit 100,– měs., stát přispívá 50,– a za 15 let to můžete vybrat a použít na cokoli… jako spoření na penzi to ale moc není – jedině pokud vám tam přispívá zaměstnavatel

zajda1

JE to hodně individuální Bylo by potřeba zjistit Vaši situaci, věk, zavazky, plany do budoucna, vas zivotní standard, úspory apod.
Univerzalni pravidlo, dnes není zcela efektivní doporučovat mladým lidem penzijni p., z důvodu malé likdvidy a peníze jsou vázaány na dlouho dobu a já státu nevěřím:-)
stsp na zhhodnocování taky nic moc, výnos se pohybuhe něco málo přes 4% p.a. po odečtená všech poplatků.Sice stát vás motivuje stát. prispevky, dan.ulevami, ale vse vam stejne pak zdani:-)

Jerry911

Zdravím, sleduju, že pan Aris tady neustále doporučuje firmu SMS finanční poradenství a jeho poradce. Tak tady opravdu pozor jedná se o makléře a podle toho jak je pan Aris propaguje tak je asi jedním z nich a doporučuje sám sebe.