Dane

Jak se díváte na dobrovolné důchodové pojištění?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Každého věc, já to nemám a nechci to.

Pokud by ti něco přidával zaměstnavatel, tak se to může oplatit, ale jinak je to o ničem:-(((

Raději si pořídím nějakou nemovitost a tu ve stáří prodám.

Další odpovědi
gecco

Negativně…
Je to jen prostředek, jak naivy obrat o peníze.
😉

anonym

Mě osobně zaměstnavatel přispíval 800sty koruny měsíčně po dobu,než jsem pojištění zrušil.
Ale jinak samovolně bych si to nezaložil.

suaeda

V jiných zejména západních státech to funguje. U nás asi jako většina jiných na první pohled dobrých věcí je připravena tak, aby přinesla dobrý výnos jen pár vyvoleným. Příkladem je nedávný druhý pilíř.

Agneta

Mám-li hodně peněz v akciích pojišťoven – „vidím“ to jen pozitivně :DDD

Ale jinak jako pravdivá odpověď = ta geccova :DDD > lepší už asi na to ani nemůže být :DDDD

Pepa25

Je myšlen stávající 2. pilíř? To je už je passé, bude zrušený. Z principu samozřejmě ano, dokonce myslím, že doplňkový systém by mohl být povinný a docela se mi líbily názory p. Švejnara (fond státních dluhopisů s minimálními náklady atd.).
Doplňuji:
Tady odkaz na článek: http://www.pe­nize.cz/ducho­dy/201035-jan-svejnar-reforma-penzi-by-mela-byt-razantnejsi

Jinak osobně jsem i v tom poněkud zmršeném nyní platném 2. pilíři.

ivzez

Záleží na věku.

Pro dnešní střední generaci (cca 45 let a více) je podle mne dobrovolná účast na důchodovém pojištění spíše nutnost, jinak by v době dovršení důchodového věku nemuseli mít nárok na starobní důchod (podmínkou pro přiznání bude minimálně 35 let důchodového pojištění).

Dnešní mladá generace má podle mne i jiné možnosti.

Dane

Gecco: A jak tedy nejlépe spořit do důchodu? 🙂

gecco

Spořit je neúčinné – úroky spoření ti ´sežere´ inflace…
😉
Lepší je investovat – do něčeho, co cenu neztratí – umění, nemovitost, akcie, komodity – podle toho, kolik peněz můžeš ´uvolnit´a v čem se vyznáš.

Pepa25

To je hezké, ale nějaká rezerva ve fondech vůbec není špatná. A než v normálních komerčních, proč raději ne v důchodových, s přísnějšími pravidly a dohledem státu?

gecco

Rezerva – pokud ji nemůžeš okamžitě a bez významné ztráty vybrat, OK – ale – pokud vím, ztráty při okamžitém výběru jsou značné – převyšující možný zisk…
Z tohoto pohledu je lepší mít rezervu na běžném účtu – kde sice nic nepřináší, ale její potřeba (výběr) nevyvolá ztrátu.