Avatar uživatele
Dane

Jak se díváte na dobrovolné důchodové pojištění?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, suaeda, gagaga, zzzlatokopka před 3330 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Každého věc, já to nemám a nechci to.

Pokud by ti něco přidával zaměstnavatel, tak se to může oplatit, ale jinak je to o ničem:-(((

Raději si pořídím nějakou nemovitost a tu ve stáří prodám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Negativně…
Je to jen prostředek, jak naivy obrat o peníze.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Mě osobně zaměstnavatel přispíval 800sty koruny měsíčně po dobu,než jsem pojištění zrušil.
Ale jinak samovolně bych si to nezaložil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

V jiných zejména západních státech to funguje. U nás asi jako většina jiných na první pohled dobrých věcí je připravena tak, aby přinesla dobrý výnos jen pár vyvoleným. Příkladem je nedávný druhý pilíř.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Mám-li hodně peněz v akciích pojišťoven – „vidím“ to jen pozitivně :DDD

Ale jinak jako pravdivá odpověď = ta geccova :DDD > lepší už asi na to ani nemůže být :DDDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Je myšlen stávající 2. pilíř? To je už je passé, bude zrušený. Z principu samozřejmě ano, dokonce myslím, že doplňkový systém by mohl být povinný a docela se mi líbily názory p. Švejnara (fond státních dluhopisů s minimálními náklady atd.).
Doplňuji:
Tady odkaz na článek: http://www.pe­nize.cz/ducho­dy/201035-jan-svejnar-reforma-penzi-by-mela-byt-razantnejsi

Jinak osobně jsem i v tom poněkud zmršeném nyní platném 2. pilíři.

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Záleží na věku.

Pro dnešní střední generaci (cca 45 let a více) je podle mne dobrovolná účast na důchodovém pojištění spíše nutnost, jinak by v době dovršení důchodového věku nemuseli mít nárok na starobní důchod (podmínkou pro přiznání bude minimálně 35 let důchodového pojištění).

Dnešní mladá generace má podle mne i jiné možnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dane

Gecco: A jak tedy nejlépe spořit do důchodu? 🙂

před 3330 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Spořit je neúčinné – úroky spoření ti ´sežere´ inflace…
😉
Lepší je investovat – do něčeho, co cenu neztratí – umění, nemovitost, akcie, komodity – podle toho, kolik peněz můžeš ´uvolnit´a v čem se vyznáš.

před 3330 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

To je hezké, ale nějaká rezerva ve fondech vůbec není špatná. A než v normálních komerčních, proč raději ne v důchodových, s přísnějšími pravidly a dohledem státu?

před 3330 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Rezerva – pokud ji nemůžeš okamžitě a bez významné ztráty vybrat, OK – ale – pokud vím, ztráty při okamžitém výběru jsou značné – převyšující možný zisk…
Z tohoto pohledu je lepší mít rezervu na běžném účtu – kde sice nic nepřináší, ale její potřeba (výběr) nevyvolá ztrátu.

před 3329 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek