Zlatý

je dnes mít bankovní účet skutečně důležité?

někdy mám pocit, že mě banka neskutečně zdírá (poplatky za vedení účtu, nehorázné poplatky za platby ze zahraničí) a služby nestojí za nic (převod ze svého účtu na svůj účet ve stejne bance trvá 3 dny!).
Jak jste spokojeni s poplatkami, službami?

Maslíte, že bych mohl mít problémy, kdybych upřednostňoval u obchodních partnerů hotovostní styk?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

V dnešní době je bankovní spojení nezbytné.
Pro tvoje účely existují 2 banky bez poplatků, mBank a FIO bank. Používám obě a u mBank mám převody online.
Platby cash bych volil jen tam, kde je riziko platební nekázně.

Další odpovědi:

Zlatý

Zas tak důležité asi ne, jde vše i bez účtu. Pravdou je, že některým obchodním partnerům by mohli platby činit potíže, ale je to otázka diomluvy. Žádný zákon neukládá povinost mít účet u banky i když člověk podniká.

Bronzový

http://www.mbank.cz/…
Používám mbank a jsem spokojený.
..Jo zapomněl jsem,na zahraniční platby používám paypal https://www.paypal.com/…

Abych odpověděl,tak rozhodně ano,a taky z toho nemám vždy radost(povinnost mít účet,abych mohl být ubytovaný na koleji atd.atd.)

Zlatý

Mít účet není povinnost, ale je to pohodlné.

Se službami jsem zcela spokojen, s poplatky už míň, ale dá se to vydržet (KB). Jsou i banky bez poplatku, ale mám o úrovni jejich služeb pochybnosti (mBank mám na různé drobné platby na netu, ale jako hlavní účet bych ji nechtěl)

btw opravdu 3 dny? Převod z účtu na účet ve stejné bance musí být provedený tentýž den, mezi různými bankami následující pracovní den (D+1). Tak praví zákon č. 284/2009.

Zlatý

Bankovní účet není potřeba ani k podnikání. Všechno platím a nechávám si platit v hotovosti bez problému. Pro výjimečnou potřebu mám vkladní knížku Poštovní spořitelny, na kterou lze platit a vybírat zdarma.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.