Pokročilý

Po jak dlouhé době vyhazujete výpisy z účtů?

Některé banky dnes už posílají výpisy z účtů elektronicky, jiné dodnes na papíře. Jak dlouho si takovéhle výpisy schováváte? Zahazujete je hned po přečtení a nebo si je archivujete pro případ, že by bylo třeba ověřit si, jestli vám nějaká platba skutečně přišla či doložit, že jste ty peníze skutečně poslali?
Doplňuji:
Doplním, že jsem včera našel výpisy z banky od roku 96, kdy mi bylo 15 a založil jsem si svůj první účet. Vědět, kolik jsem dostával tehdy kapesné, je sice zajímavé, ale jinak mi ty výpisy jen zabírají zbytečně místo. Sám jsem koukal do výpisů max. rok-dva zpět, starší jsem snad nikdy nepotřeboval.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Ona ještě nějaká banka dělá jen papírové výpisy?Je ale fakt , že ještě i ty staré na formátu A4 od ČS mám archivované i naskenované.Jak říkávala babička: Člověk nikdy neví!A čert nikdy nespí!

Další odpovědi:

Jak rika 9remesel,cert nikdy nespi a prehmaty se deji,mam na papiry stary kufr po predcich-tak ze,do historie ukladam historii.

Bronzový

Naše finanční poradkyně nám radí minimálně 6let,proč to nevím,protože já budu výpisy uchovávat 22let nebo do doby úplného splacení hypotéky.Lepší je mít doklad zbytečně,než ho nemít vůbec.Hlavně pokud jsou na výpisu důležité platby.

Bronzový

Mám výpisy hodně dlouho. Je pravda, že jsem tam několikrát dohledávala platbu. Ovšem úřad stejně vyžaduje výpis od banky a ten je poplatný.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.