Avatar uživatele
Stříbrný

Je dle občanského zákoníku nutné na reklamaci posílat celý notebook?

Při závadě na HDD. Vždy jsem se setkal s tím, že výrobce notebooku chtěl celý notebook. Lze toto popř. nějak obejít? (např. reklamováním pouze HDD u prodejce či výrobce daného HDD?)
Doplňuji:
www- Jaktože nemám právo do něj lézt? Je umístěn pouze pod krytem se šroubkem, toto jsem si již zjišťoval a pod těmito kryti můžeš vyměnit HDD i RAM, jiná věc by už nastávala, pokud bych musel rozdělat celý notebook...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Ano, i u ntb je potřeba poslat celé zařízení.
Má to logiku-celý ntb je v záruce a nemáš právo do něj lézt.
Něco jiného je záruka pouze na HDD, který jsi koupil samostatně. Tehdy posíláš pouze HDD.
Praxe
Doplňuji:
Podle mne to zase vyplývá už z podstaty. Jsou uživatelé, kteří jsou schopni otevírat zařízení málem kladivem. A výrobce se pochopitelně brání.
Více ti řekne ten, co se problematikou a zákony zabývá.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Odpověd je jednoduchá.

Pokud si koupil notebook,který je ještě v záruce a domníváš se že je vadný HDD tak nestačí poslat jenom HDD,ale musíš poslet kompletní výrobek. Tedy celý notebook. Když zjístí,že si oddělávat kryt notebooku je to důvod k zamítnutí reklamace.

Pokud si koupil samostatný HDD tak pochopitelně posíláš jen HDD.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

Panejo, já se snad picnu...

jak kdyby kemo neuměl číst...

PTAL JSEM SE TŘÍ FIREM VYRÁBĚJÍCÍ NOTEBOOKY (Acer, Sony, Toshiba), VŠICHNI TŘI UVEDLI, ŽE VÝMĚNOU HDD A RAM SE ZÁRUKA NEZTRÁCÍ!

Už jsem to napsal předtím a za pár hodin kemo napíše pravý opak...

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

www-výrobce se může bránit, k tomu slouží určitě různé pečetě, nicméně stále existuje určitý zákoník, cituji "§627 ...Jakákoliv ujednání mezi prodávajícím a kupujícím, uzavřená před uplatněním práva z odpovědnosti za vadu prodané věci, pokud by v jejich důsledku toto právo zaniklo nebo bylo omezeno, jsou neplatná." A i nahrávání např. jiného BIOSu musí prodejce dokázat, že vada vznikla vinou uživatele
a navíc, jestliže říkáš, že se danou problematikou nezabýváš, nepiš prosím za své odpovědi "Praxe", poté si hodně lidí může myslet, že o tom už vážně něco víš a tvou odpověď budou brát za správnou

Avatar uživatele
Zlatý

www

Očividně o tom víš z hlediska paragrafů víc než já. Odpovídám, jak jsem uvedl, pouze z praxe a podle mne také z logiky věci. Pokud ti nikdo neodpoví podle tvých představ, zkusil bych právní poradnu online.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.