Je danné kdy slaví svátek Sofie i přesto,že není v kalendáři.

Přemýšlím nad jménem pro své dítě a chtěla bych vědět zda je nějak určeno,kdy slaví svátek Sofie ,když nejsou zapsány v kalendáři.Děkuji za odpověď Nováková

Nejlepší odpověď
lukas

Dobrý den,
Sofie slaví svátek s českou obdobou tohoto jména, což je Žofie, která má svátek 15.května.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Žofie

Další odpovědi
Mandarinka

Jméno Sofie či Sofia je ženské rodné jméno, jehož českou obdobou je Žofie. Jméno pochází z řeckého slova sofía, tedy moudrost a svátek slaví 15. května.

standa

Svátky se slaví podle ´lidových´ zvyklostí, které jsou zaznamenány v kalendářích, které mohou mít pro stejné jméno odlišnosti v různých zemích. Žádný ´předpis´ tedy nestanoví, kdy jsou pro dané jméno jmeniny. Jsou státy, kde slaví pouze narozeniny.
15.květen je svátkem Sofie podle kalendářů severských zemí, ale např. podle řeckého kalendáře je jméno Sofia slaveno 17.září. A pokud se rozhodnete, že svátek svého dítěte jménem Sofie budete slavit např. 31.12., tak to tak bude. Je to totiž vaše volba 🙂

alenka901

na Žofii to je česká varianta jména sofie

Lucka1985

odpověď sice nevím, ale nesouhlasím s tím, že Sofie = Žofie… to se mi opravdu nějak nezdá:-((

miney777

jak už tu psali ostatí – kamarádka má sofinku a svátek slaví v květnu myslím na Žofii…