Dan-Bohm

Jde odstranit šum z mikrofonu?

Dobrý den, natáčím předabovavá videa a na záznamu zvuku mi šumí mikrofon a praská! Kdybych si koupil nový mikrofon, tak nebudu mít na záznamu zvuku praskání a šumění?

Nejlepší odpověď
lexx

Jsem názoru že ani velmi levný mikrofon není zdrojem šumu, ten vzniká v audio řetězci a zpracování signálu.

Další odpovědi
Löwe

A co máš teď za mikrofon? Jeatli mluvíš do nějaké brambory z Tesca tak se nediv.

Hlada

Mikrofon sám o sobě žádný šum ani praskání neprodukuje, pokud nemá v sobě zabudovaný předzesilovač nebo A/D převodník. Chtělo by to znát celý řetězec. Bez toho není možné nový mikrofon doporučit.