Weroniq

Jde něco udělat proti poplašné hasičské siréně?

zdroj té nesnesitelně hlasité sirény je na protějším domě a když spustí, nejde vůbec být na zahradě, bolí z toho až uši a následně i hlava, rodiče to budí v noci ze spánku třeba ve dvě ráno a zvířata jsou z toho taky úplně mimo.. přitom mi to přijde naprosto zbytečné, do minuty už vyjíždí hasičská auta, takže hasiči už byli svoláni dávno předtím a my stejně nevíme kam utíkat nebo jít pomáhat hasit.. akorát nám to tu už roky ruší klid.. jde proti tomu nějak bojovat?

Nejlepší odpověď
Ella

Ne. Hlásiče požáru jsou důležité – až začne nedejbože hořet dům vám, tak to oceníte!
Navíc myslím, že má hlásič i za úkol svolat například i hasiče, kteří nemají ten den službu, popřípadě dobrovolné, kteří můžou pomoct…

Další odpovědi
led

Buďte radi, že funguje A svojim silným hlasom dokáže zvolať ľudí na pomoc aj z veľkej diaľky.
Chápem, že vás to ruší, ale práve preto je taká hlasná aby dokázala všetko prehlušiť.
Vypnúť sa môže, až keď skončí bezprostredné nebezpečenstvo. Vám sa môže zdať, že hučí pridlho, ale pokiaľ hasiči potrebujú pomoc, zvoláva…
Jediné, čo môže „odstrániť“ tento hluk je preventívne zabránenie požiarom. Čím menej požiarov – tým menej hluku.

zdroj: vlastná skúsenosť

baghira

Ve městě, kde pracuju, bylo svolávání dobrovolných hasičů sirénou nedávno nahrazené pagery a sms zprávami a siréna se používá jen pro varování obyvatel. Zkuste oslovit svoje zastupitele na radnici – od toho tam jsou.

greycell

kontaktujte další sousedy a společně to řešte na MÚ k oboustrané spokojenosti.

modriblesk

společné kroky z vašima sousedama ,na obec či sepsat petici