Ellis15

Jde ještě vycvičit psa, který má 3 roky?

Dobrý den, chci se zeptat jestli jde pejska (konkr. fenku) ještě vycvičit ve 3 letech. Když byla ještě štěně, tak se na výcvik nějak nehledělo. Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Jde – všechno jde…
😉
Potřebuješ k tomu znalosti (tedy musíš chodit na cvičák a i ty se učit od zkušených pejskařů), čas a důslednost.

Další odpovědi
Magička

Určitě je to možné, chce to o to víc důslednosti a trpělivosti, pes bude zkoušet tvoji důslednost a jak mile povolíš, tak prakticky začínáš znovu, musí vydržet a nepovolit.

mojitek

Ale samozřejmě že to jde. Já osobně jsem cvičil N.O.-vesnice na j.moravě,celý život,cca 6 let byl u boudy,neznal nic jiného než ten svůj dvorek,jiný lidi krom těch co se na dvorku vyskytovali,neuměl ani základní povely,vodítko v životě neviděl.Za cca 3 hodky uměl chodit na vodítku bez tahání,přestal brát ostatní psy a lidi jako hrozbu,do mělké vody se taky už nebál.Jde to,ale opravdu to chce důslednost,cit.

Drap

Samozřejmě. Většinou ale chvíli trvá, než se naučí nevyužívat návyky, které doposud získala.