Avatar uživatele
zjentek

Jaký způsob tisku obrazovky je nejrychlejší?

Nejjednodušší PrintScreen.

Jo tak to jsem se špatně vyjádřil. Hledám nejjednodušší* způsob, jak výslednej obrázek vložit na web.

*jde o rychlost

Znám CtrlV.cz a zajímá mě, jestli existuje rychlejší způsob.
Jak to udělal barbakan třeba zde-
 http://postim­g.org/image/uz­rpvb3ft/

  • postup?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 2977 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Používám na screen dvě možnosti a to buď stiskem na klávesu, vložením do programu „malování“, upravím, uložím v PC a programem http://postima­ge.org/ vložím na web a následně mi to dá odkaz, který zkopíruji a ten vložím tam, kam potřebuji. Nebo používám program výstřižky, ale bez programu „malování“!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/print-screen

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Předpokládám, že existují aplikace, které po nainstalování převezmou „zodpovědnost“ za klávesu printscreen a dovolí trochu komfortnější fungování. Já jsem v posledních letech tisk z obrazovky nepotřeboval tak často, abych nějakou hledal. Takže „PRINTSCREEN“, malování, „CTRL-V“, případný ořez a další úpravy a tisk (nebo alternativně po ořezu SAVE, otevřít v něčem jiném a pak tisk)

A jak víš jak to udělal? No nejspíš dal printscreen do souboru, stejně jak jsem psal zezačátku a pak ten soubor hodil na nějakou tu službu. Pokud chceš využít právě tuto službu, stačí buď ťuknout na odkaz dole, či v adresním řádku odmazat vše za adresou serveru a dostaneš se na stránku pro upload obrázku.

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

V mé verzi Linuxu ta funguje takhle:
PrintScreen – uloží náhled celé obrazovky do schránky
Shift + PrintScreen – uloží do schránky aktuální okno, nikoliv celou obrazovku.
ALT + PrintScreen – vytiskne náhled celé obrazovky
CTRL + PrintScreen – vytiskne aktuální okno

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Dochy- myslím, že takto složitě by to dnes nedělal. Proč by se někdo takto zdržoval tvorbou v podstatě nepodstatnýho linku? Myslím, že to tam vložil rovnou z webu. A na to potřeboval adresu toho obrázku. Přemejším, jak ze screenu v prohlížeči udělat obrázek tak, abych okamžitě mohl zkopírovat adresu takovýho obrázku.

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

jaká tvorba nepodstatnýho linku? Pouze vytvoříš soubor abys tomu webu mohl něco předhodit. Bohužel webová stránka obrázek ve schránce Windows zpravidla nevidí. (Jsou způsoby jak to zpracovat, ale není to až tak jednoduché). Standardně to bez souboru nepůjde. Podívej se na nápovědu u té služby. Máš tam vypsány podporované typy souborů. Můžeš nahrát buď podporovaný soubor z počítače, nebo předhodit link na podporovaný soubor na webu. Pro link z webu bys obrázek musel nejdřív někde publikovat, což je ptákovina, to je práce kterou požaduješ od toho postimg. Proč to dělat nejdřív jinde abys to pak mohl nechat zkopírovat…

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Takže nejefektivnější se dneska jeví ten CtrlV.cz, není-liž pravda.

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Mno vidíš. To je geniální. Proč se tedy vůbec ptáš, nic jednoduššího si nedokážu představit. Dík za odkaz.

před 2977 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek