Usoman

Jakým/kterým titulem nebo jak by byla označená osoba, která by měla vlastní armádu, již by vedla jen ona?

Je to trochu absurdní, ale celý den nad tím přemýšlím.

Kdyby si nějaký miliardář (nebude voják) usmyslel, že bude mít vlastní soukromou armádu (například námořnictvo) s úmyslem, že jí bude pouze a jen on vést a dávat rozkazy. Koupí teda desítky válečných lodí a najme tisíce vojáků.

Jakmile bude vše kompletní, tak kdo bude? Velkoadmirál? Generál? Nebo jaký bude mít označení?

Nejlepší odpověď
klumprt

Jak bude chtít.

Další odpovědi
Drap

Pokud by to bylo možné a o všem rozhodoval sám, tak by se nazýval tak, jak by určil on. Nemusela by to být vůbec žádná hodnost. Mohl by si nechat říkat třeba Karel, Králík… nebo Žabík. Ale taky třeba admirál.

Kepler

Takových šašků už tady bylo…Každý se otituluje, jak si přeje. Hitler: svobodník – vůdce. Stalin: kdoví co za Džugašvli – generalissimus. Kaddáfí : původně plukovník, pak vrchní velitel ozbrojených sil. Říká se, že když se sejdou tři Mexičani, tak jeden z nich je hned generál. 🙂

Dismas

Vůdce teroristické skupiny.

anonym

Fanatik.