Rohlik

Jaký objektiv pro Nikon s pevným ohniskem pro focení přírody?

Jsem vladníkem zrcadlovky Nikon s APS-C snímačem a rád bych se zeptal, který objektiv s pevným ohniskem by jste mi doporučili pro focení přírody, památek/archi­tektury a případně lidí.

Jelikož nejsem profesionál, tak nehledám ani TOP profi objektiv za desítky tisíc korun.

Děkuji.

Odpovědi
Petr1491

Ahoj, kolik chceš do objektivu investovat? Možná bude nejlepší si o tom něco málo přečíst, třeba zde jsou informace Jak vybrat správný objektiv (https://www.tes­tado.cz/nejlep­si-objektivy-pro-zrcadlovky/).
Za sebe ti doporučuji Nikon 85mm f/1,8G – podle mě super poměr cena a výkon.

Edison

Příroda je velmi široký pojem. Od krajiny až po makro. Architektura a lidi to jsou zase úplně jiné disciplíny. A pro každou se hodí zcela jiný objektiv. A pokud se Ti nechce dát desítky tisíc za objektiv, pak tak jako tak nezbyde, než nějaký univerzál, který umí vše, ale nic neumí dokonale.