Jaký majetek se považuje za sjm? Spadá do něj i to, co jeden z manželů vlastnil za svobodna -např. dům, auto …?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Majetek, který jeden z manželů vlastnil ještě před uzavřením manželství, případně během manželství získal darem nebo dědictvím do SJM nespadá.Při rozvodu by ale mohl druhý partner požadovat kompenzaci, za prostředky vložené do tohoto majetku.