Pruzkumnik

Jaký jsou pravidla pro přidávání brašen na bok motorky?

Je pravda že nesmí přesahovat šířku motorky s řídítky?
Mám totiž Pionýra a chci si na boky dát malou polní vz 85

tak jako tady na týhle motorce http://img.mo­tofotky.cz/uplo­ad/images/forum/2014/28/­235080_10306232143510741­675321024045299884517569­82n.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je pravda, že nesmí zavazadla překračovat daný rozměr vozidla.

Další odpovědi
led

Myslite na to, aby boli dodržané tieto podmienky,
tašky:
1 – nepresahujú obrysovú šírku motorky, tj šírku riaditok
2 – sú zabezpečené voči samovoľnému pádu počas jazdy
3 – nespôsobujú mimovoľnú zmenu ťažiska (motorky aj s cestujúcimi) počas jazdy
4 – ich obsah je zabezpečený proti vypadnutiu
5 – ich obsah neprečnieva obrys vozidla
6 – neprekážajú pri riadení motorky
7 – ich obsah neznečisťuje vozovku
8 – nie je povolené v nich prevážať výbušniny a (alebo) ľahko zápalný materiál

cynique

Nesmysl!
Kufry a brašny, které jsou odnímatelné – a tedy nejsou konstrukční součásti motocyklu – mohou přesahovat obrys. Rámy (padáky) a držáky, které jsou pevně namontované nesmí přesahovat obrys (tvoří technologický celek). Pro ně platí předpis o výčnělcích a hranách.

Více v odkazu
http://www.au­toklub.cz/aktu­alita/1855-motocykl-jak-neprojit-stk-3-dil-zavazadla-a-vycnelky.html