Jaký je význam offshorová firma?

jaký je význam offshorová firma

Odpovědi
kazisvět

Offshorovou firmou se v drtivé většině případů rozumí firma v daňovém ráji (Nizozemské Antily, Guernsey, Seychelly, Kajmanské ostrovy apod).
Velmi často se jedná o firmu, která slouží ke snižování daňové povinnosti firem a osob podnikající v dané zemi. Je velmi pravděpodobné, že tento druh podnikání časem zmizí, protože tyto firmy jsou často spojeny s propíráním peněz získaných ze zločinu a daňovými úniky na hraně nebo za hranou zákona.

V širšim slova smyslu je offshorová firma jakákoliv zahraniční firma ve vztahu s podnikajícím subjektem, která podléhá jiným daňovým zákonům.