Pokročilý

Jaký je výsledek této rovnice?

Jaké je, prosím řešení rovnice: 3x - 9 = 7 - 5x ? ..a rovnice 7 + 6x = -3 + 11x ? Děkuji, pořád mi to nevychází >.<
Doplňuji:
Prosím i s mezivýpočtem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

DÚ neřešíme... A ty bys jej neměla oipsovat!!!
;-P
Takže sem napiš ten svůj "mezivýpočet" a zkontrolujeme ti jej.

Další odpovědi:

Bronzový

Jak nám říkal učitel na základce, musíš dát hrušky (x) na jednu stranu a brambory (čísla bez x) na druhou, a pokud číslo přesuneš na druhou stranu, tak mu změníš znamínko.

3x - 9 = 7 - 5x (+9)
3x = 16 - 5x (+5x)
8x = 16 ( :8)
x = 2

7 + 6x = -3 + 11x (-7)
6x = -10 + 11x (-11x)
-5x = -10 (*-1)
5x = 10 ( :5)
x = 2

Nikdy bych si nemyslel, že budu někomu pomáhat s matematikou :D
Doplňuji:
* (znaménko)

Zlatý

Výsledek je !;§° a ten druhý je '%ˇ§ trochu jsem ti je zakódovala :-)))) a že pozdravuji ve škole .-)))
Doplňuji:
A co až začnete brát kvadratické a exponenciální? Myslíš si, že se pohneš dál pokud nepochopíš tady tento jednoduchý základ???

Pokročilý

u toho prvního příkladu je x číslo 2 (3x2 - 9 = -3 a 7 - 5x2 = -3)
ale došla jsem na to jen dedukcí z hlavy, neumím to napsat matematicky.
Doplňuji:
a u druhého příkladu je x taky 2.
7 + 12 = 19 a -3 + 22 = 19

Bronzový

Achjo, když ti to napíšu tak si to hezky opíšeš, zítra dostaneš další úkol a nebudeš vědět nic.
Takže rovnici řešíme pro X, nejlépe chceme dostat tvar x=číslo , což je vlastně výsledek.
Když máš například rovnici x+4=2x - 8.
tak zaprvé potřebujeme přesunout to X zleva doprava, takže ho musíme odečíst a tím dostaneme 4=x -8 protože vpravo bylo X dvakrát jedno jsme odečetli tak tam zbylo už jen jedno, poté to -8 potřebujeme dát také na druhou stranu, takže ho přičteme a vyjde nám x=12 a to je výsledek.
Teď to spočítej stejně pro svoje rovnice, napiš to do diskuze, já tito zkontroluju popřípadě poopravím.

Bronzový

Sice se tu úkoly neřeší, ale někdy se slituji a napíšu to.
3x - 9 = 7 - 5x , 8x =16 , převedl jsem si výrazy na stejnou stranu rovnice, rovnice zůstane zachovaná, když k oběma stranám přičtu nebo odečtu stejné číslo.
řešení x = 2
7 + 6x = -3 + 11x
5x = 10, x = 2

Diskuze k otázce

Pokročilý

martuti

hayley, nechala jsem si vysvětlit postup od přítele, abych ten svůj výsledek mohla rozepsat matematicky. zároveň chci, abys to pochopila i Ty.
zadání č.1:
3X - 9 = 7 - 5X

ty musíš dosáhnout hoho, abys vlevo měla Xka a vpravo čísla.
vždy,když převádíš zleva doprava nebo zprava doleva, musíš změnit znaménko na opačné, takže z plusu je mínus a z mínusu je plus

takže nejprve zleva doprava převedeš -9 a změníš ho na +9:

3X = 7 - 5X + 9

nyní převedeš - 5X zprava doleva a změníš ho na + 5X:

3X + 5X = 7 + 9

každou stranu teď vypočítáš extra:
8 X = 16

no a když 8 X je 16, jedno X vypočteš tak, že 15 vydělíš těmi 8X:

x = 16:8

x = 2

Zlatý

zzzzz

martuti, až jednou tahle slečna bude počítat třeba statiku mostů, tak se modli, abys po něm nejel .-)))

Pokročilý

martuti

5Z: slečna se třeba bude věnovat zvířátkům a bude jim dobrou chovatelkou.. nebo z ní bude skvělá kadeřnice a budeme škemrat, aby nás vzala. :-)
a mosty budou zase dělat jiní.. já slečnu chápu, páč jsem na matiku byla vždycky blbá, dokážu pochopit jen to, co dokážu spočítat z hlavy, po lopatě. no, a mám se v životě docela dobře, protože jsem nadaná v jiném oboru :)

Zlatý

zzzzz

Vy jste se k nějakému výsledku dopočítala, slečna ne, protože se ji nechce:-(((

Až tady budete déle, doufám, že budete, že nezdrhnete po první smazané otázce .-))) pochopíte

Já si myslím, že i chovatel zvířat musí umět počítat, a také kadeřnice. Vždyť je to učivo ZŠ, nic složitého. .-)))

A třeba se dobře vdá .-)))) Snad je aspoň hezká :-)))

Taky mám ráda zvířátka :-)

I mowla je má rád,některé na grilu, některé na smetaně :-DDD

anonym

Takhle slečna bude mít problém spočítat si nákup, průměrnou spotřebu auta v životě nevyřeší...

Zlatý

zzzzz

:-))) Ještě že ty auta, mají dneska už palubní počítač .-))) Kasa ji taky napíše kolik ji mají vrátit, no snad se bude mít také v životě dobře .-)))

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.