mosoj

Jaký je v tom rozdíl ?

Při útoku na New Yorkská dvojčata zahynulo cca 2000 lidí. Bylo to prohlášeno jako bezprecedentní teroristický čin.
Ve válce ve Vietnamu zabili Američané 3 000 000 Vietnamců a zničili defolianty obrovské pralesní prostory. Je to vydáváno jako čin ospravedlňující. Jaký je ospravedlňující faktor válčení ve Vietnamu? Zde se nejednalo ani o jadernou či energetickou hegemonii !!!!!!

Nejlepší odpověď
Mapel

Bohužel je vše podřízeno politice a ne logice. Takže lidsky řečeno byla Vietnamská válka ze strany USA prasárna na druhou a dvojčata jen slabý odvar. Ale vše je podřízeno politice. Fuj.
Doplňuji:
Drape co je to za demokracii, která se musí platit smrtí? Tomu nějak nerozumím. I ranná totalita byla placena smrtí. Církev se snažila očistit poddané od nečistých a pálila čarodějnice – zabíjela. Jaký je potom rozdíl mezi různými společenskoeko­nomickými systémy? Z pohledu omlouvání násilí končící smrtí žádný. Nemohu souhlasit s tím, že demokracie musí být vykoupena smrtí.

Další odpovědi
Drap

Vietnam, to byla přece válka za demokracii. To že ji Vietnamci nechtěli, nic neznamená, byli pomýleni. Američané, nakonec po francouzích, jim chtěli dát demokracii darem a oni takto tvrdošíjně odmítali. Útok v New Yorku byl útokem na demokracii a na svobodu.
Tak to dnes chodí. Kdo má větší prostředky má vždy pravdu ať už k prosazování pravdy použije jakýchkoli prostředků a tím posílí svou moc.