EliškaG

Jaký je to druh hada

V jakého hada se proměňuje Jiřina Bohdalová (alias Závist) v pohádce Nesmrtelná teta.Ptám se co je to za druh.
Doplňuji:
doplňuji: jsem přesvědčena, že se jedná o užovku – původně jsem myslela, že obojková, ale chybý mi tam za hlavou ty žluté měsíčky – jedině, že by je přebarvili.

Nejlepší odpověď
fcoop

Domnívám se,že nejde o užovku obojkovou (Natrix natrix),ale o užovku podplamatou (Natrix tessellata) – a to z prostého důvodu – filmaři by si určitě nelámali hlavy se zabarvováním měsíčků.Známe přece filmaře.
Myslím,že jste v podstatě uvažovala správně,ale řekl bych,že vaše základní premisa byla chybná.Bohužel.
Nejsem sice nijak zvlášť erudovaný hadolog – nicméně je nutné přihlédnout i k pohlaví. V našem případě se v hada proměňuje žena (J.B.),takže mi připadá vcelku logické,že se v podstatě nejedná o hada,ale o hadici.