kilimany

Jaký je rozdíl mezi valutou a devizou. Jakého kurzu si mám všímat při prodeji eura ve směnárně

Nejlepší odpověď
baghira

Valuta je hotovost v cizí měně (bankovky, mince), devizy jsou bezhotovostní pohledávky v cizí měně.
Kurzy jsou označené „prodej“ a „nákup“ z hlediska směnárny, pokud prodáváš EUR, směnárna je nakupuje, takže použije kurz „nákup“ (a naopak).

Další odpovědi
isteron

Ten nevýhodnejší je správny pre toho, kde nakupuje hotovosť.