mosoj

Jaký je rozdíl mezi devizou a valutou ?

Je nějaký rozdíl mezi dnešní dobou a předpřevratovou.
Doplňuji:
Takže když mám na kontě v bance dolary. Mám tam devizy nebo valuty ?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Rozdíl mezi dobou je stoprocentně v ceně.
Pamatuju třeba dolar za 40Kč i víc a dnes když za něj dostanu 15Kč jsem rád.
Devizy jsou zúčtovatelná měna, valuta je to platidlo.
Doplňuji:
Máte tam vlastně obojí, ale převádí se deviza, kdežto se vyplácí valuty.
I pro platby např. platební kartou v zahraničí se pro zúčtování používá deviza střed.

Další odpovědi
hanulka11

Devizy jsou šeky, směnky ,dluhopisy /prostě „papíry“/
Valuty jsou protějšky deviz v hotovosti

nevím jestli jsem to napsala dost srozumitelně

tak snad valuty ne?

Bičiště

Výraz valuta pochází z latiny a znamená „měna“. Valuta u nás znamená – cizí měna.
Devizy nejsou cizí peníze, ale pohledávky na cizí měnu a vše, co je splatné v cizí měně např.cizozemské směnky.Když máte v bance dolary je to valuta.

mosoj

Tak , tak měl bych tam devizy a po vybrání bych měl valuty. Ve skutečnosti mám velké h… !!

Miroslavst

Nebojte, to jsme minimálně dva :D