Zibner

Jaký je rozdíl mezi transpozicí a implementací směrnice EU?

Nejlepší odpověď
fcoop

Pojmy implementace a transpozice bývají používány rovnocenně, je třeba upozornit, že se nejedná o totéž: formální promítnutí směrnice do vnitrostátního právního předpisu (transpozičního opatření) se nazývá transpozice, zatímco implementace je pojem širší, protože nezahrnuje pouze transpozici, ale i fázi následující po transpozici, tedy zajištění adekvátní aplikace transpozičního opatření a účinné vymáhání práv a povinností z něho vyplývajících.

Je to docela jednoduché – je v podstatě jedno,čili putna,o jaké směrnice jde,zdali o směrnice EU,nebo směrnice z nějaké bohem zapomenuté vísky.
Stačí znát předpisy a mít razítko.