fifo

Jaky je rozdil mezi sebevedomim a sebeduverou?

Nejlepší odpověď
L.Knize

Sebevědomí vyjadřuje, co si o sobě myslíte a sebedůvěra vyjadřuje, jak moc věříte ve své schopnosti.

Další odpovědi
Efchen

Absolutně souhlasím s „L.Knize“.
Sebevědomí souvisí především s naším fyzickým vzhledem. Se schopnostmi také, například v práci, ve škole. Ale sebedůvěra se vztahuje spíše k úkolům, o kterých si myslíme, že je zvládneme, k životním situacím, rozhodnutím,..
Ale používání těchto slov je možná spíše o citu pro danou situaci, protože v určitých momentech by možná šly použít oba.

sdesigner

zo vsetkym co tu bolo sa nedanesuhlasit este by som podotkol ze sebadovera uzko suvisi aj zo sebavedomim…predsa ak si o sebe myslite ze nieste bohvie co (poruchane sebavedomie) nebudete verit ani vo svoje schopnosti…no v kazdom pripade niesom ani za prehnane sebavedomie ci sebadoveru…dokaze to ublizit…niekedy aj zabit.