Avatar uživatele
Janina27

Jaký je rozdíl mezi : mám tě rád(a) a jsem do tebe zamilovaný(á)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3583 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zkuste se podívat do archivu, najdete mnoho vysvětlení.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=milovat%20a%20m%­C3%ADt%20r%C3%A1d

Mít rád – někoho ráda vidím,slyším, zavoláme si, napíšeme si. Je to někdo, jakýsi přítel, s nimž si můžu popovídat, je ochotný pomoct, mám k němu důvěru atd..

Zamilovat se – vzplanout k němu,, velmi si někoho oblíbit. Tento cit stále zraje, ze zamilovanosti se stává láska. – milostný cit mezi mužem a ženou, dnes i stejnými pohlavími. Zamilovat se může člověk mnohokkrát, ale milovat třeba jen jednou za život.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

to se nedá slovy opsat, a když, tak jen velmi obtížně. Nejlépe to poznáte, až sama zažijete to druhé.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Líbilo se mi vysvětlení Horníčka,když říkal své ženě,že ji miluje,ale nemá ji rád.(neměl hotový čaj o který ji žádal)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

tak si to představ: ráda můžeš mít tatínka, ale taky do něj můžeš být zamilovaná ..už cítíš ten rozdíl? :o

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
leos39

velký!!!!! rádi se mají kamarádi, milují se partneři

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elen5105

Rád můžeš mít hodně lidí. Rád můžeš mít učitele, protože jsou na tebe příjemní a oblíbil jsi si je, rád můžeš mít sourozence a rád můžeš mít i kamarády. Milovat budeš svého životního partnera. Jednoduše: manželé se milují, kamarádí se mají rádi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

někdy mezi tím rozdíl není. kluci můžou (třeba z ostýchavosti) použít to první a myslet to ve významu toho druhého.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Rád může mít člověk kohokoliv, ale zamiluje se většinou do někoho, kdo ho fyzicky přitahuje a touží po tom, aby byli stále spolu, touží po jeho přítomnosti. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Steve23

Dobrý den
Je to asi hodně blbý, když člověk chce říct nevlastní (vlastní) sestřenici (mám tě rád)
Co vy na to?
Děkuji za váš názor

Nový příspěvek