Janina27

Jaký je rozdíl mezi : mám tě rád(a) a jsem do tebe zamilovaný(á)

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do archivu, najdete mnoho vysvětlení.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=milovat%20a%20m%­C3%ADt%20r%C3%A1d

Mít rád – někoho ráda vidím,slyším, zavoláme si, napíšeme si. Je to někdo, jakýsi přítel, s nimž si můžu popovídat, je ochotný pomoct, mám k němu důvěru atd..

Zamilovat se – vzplanout k němu,, velmi si někoho oblíbit. Tento cit stále zraje, ze zamilovanosti se stává láska. – milostný cit mezi mužem a ženou, dnes i stejnými pohlavími. Zamilovat se může člověk mnohokkrát, ale milovat třeba jen jednou za život.

Další odpovědi
quentos

to se nedá slovy opsat, a když, tak jen velmi obtížně. Nejlépe to poznáte, až sama zažijete to druhé.

anonym

Líbilo se mi vysvětlení Horníčka,když říkal své ženě,že ji miluje,ale nemá ji rád.(neměl hotový čaj o který ji žádal)

zjentek

tak si to představ: ráda můžeš mít tatínka, ale taky do něj můžeš být zamilovaná ..už cítíš ten rozdíl? :o

leos39

velký!!!!! rádi se mají kamarádi, milují se partneři

Elen5105

Rád můžeš mít hodně lidí. Rád můžeš mít učitele, protože jsou na tebe příjemní a oblíbil jsi si je, rád můžeš mít sourozence a rád můžeš mít i kamarády. Milovat budeš svého životního partnera. Jednoduše: manželé se milují, kamarádí se mají rádi.

lota

někdy mezi tím rozdíl není. kluci můžou (třeba z ostýchavosti) použít to první a myslet to ve významu toho druhého.

marci1

Rád může mít člověk kohokoliv, ale zamiluje se většinou do někoho, kdo ho fyzicky přitahuje a touží po tom, aby byli stále spolu, touží po jeho přítomnosti. 🙂

Steve23

Dobrý den
Je to asi hodně blbý, když člověk chce říct nevlastní (vlastní) sestřenici (mám tě rád)
Co vy na to?
Děkuji za váš názor