Silwer

Jaký je rozdíl mezi lineárním a logaritmickým potenciometrem?

Jaký je rozdíl mezi lineárním a logaritmickým stereo potenciometrem v zesilovači?

Nejlepší odpověď
Hlada

Rozdíl je v průběhu. Jinak řečeno závislosti velikosti odporu na úhlu natočení nebo délce posunu. Logaritmický má na počátku dráhy při dané změně úhlu nebo posunu menší změnu odporu než ke konci. Význam to má hlavně u regulátorů hlasitosti, protože lidské ucho vnímá změny hlasitosti vzhledem ke změnám akustického tlaku také logaritmicky.

Další odpovědi
elkon

Zde je přesný popis: https://cs.413r­.com/diferenci­as-entre-potenci-metros-lineales-y-logar-tmicos