fira

Jaký je rozdíl mezi karbanátkem a čevabčiči?

Jaký je rozdíl mezi karbanátkem a čevabčiči?Samoz­řejmě nemám na mysli jejich tvar.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Čevabčiči (turecky kebab, bulharsky кебапче, кебапчета, chorvatsky a bosensky ćevapčići, ćevapi, srbsky ћевап, rumunsky mici, makedonsky ќебапи) nebo čevapčiči je masový pokrm podobný klobáse a karbenátku.
Složení
Základem je mleté maso, nejčastěji pak hovězí, popř. vepřové. Jeho typickou příměsí je sladká paprika a cibule. Příprava je zpravidla smažením na pánvi. V Česku se zpravidla servíruje s nakrájenou cibulí, přílohou mohou být brambory nebo chléb.

Karbanátek je druh hlavního jídla obsahující maso. Jedná se o soudržnou směs nasekaného a rozemletého masa s dalšími ingrediencemi jako je rozemleté pečivo, různé druhy zeleniny (cibule, česnek, kapusta atd.) a koření. Ze směsi se udělají placičky, které se smaží na pánvičce či ve fritovacím hrnci.

Karbanátky se obvykle servírují buď s bramborem či přílohami vyrobenými z brambor anebo s pečivem, v tomto případě často ve formě hamburgeru. V každém případě je vhodné jídlo doplnit zeleninou a pikantními ochucovadly jako je hořčice.

Další odpovědi
HOMER

Karbenátek je jakékoli mleté maso,pečivo,koření a vejce…čevabčiči je kombinace hovězí a vepřové mleté maso popř. i jehněčí,nedává se do něj tolik strouhanky,je tedy kvalitnější a dražší.

Drahuška999

Co tak vím, a co se ostatně třeba píše i v tomto receptu, který jsem našel – https://mlsna­varecka.cz/ce­vabcici-na-plechu-v-troube/ , je to, že čevápo se nedělá snad ve strouhance, nebo se snad mýlím ?:) Pokud ani, určitě mě někdo opravte, ale já si myslím, že mám pravdu… Tak se mějte a kdyžtak mi neubližujte:D